2018-19 NJCAA Men's Basketball Schedule DIII

Date Away Home Status Links
October
Wed. 3 Harper #   Oakton   3:30 PM EDT
Fri. 5 Brookhaven   Mullen's Jamboree   3:00 PM EDT
  Eastern Oklahoma State # 58 Mountain View 51 Final
  scrimmage
  Strength In Motion # 68 Mountain View 55 Final
  scrimmage
  Oak Hills Christian (Bemidji) #   Rainy River   6:00 PM EDT
Sat. 6 BHCC Jamboree #   Bunker Hill   TBA
  Rochester #   TBA   TBA
  JUCO Jam Scrimmage @ Ames. IA
  Cedar Valley   Lone Star JUCO Prep Showcase   TBA
  Northern Essex #   BHCC Scrimmage Day   12:00 PM EDT
  St. Cloud Tech #   TBA   12:00 PM EDT
  @ Iowa Juco Jam
  Anoka-Ramsey   JUCO Jamboree   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Ames, IA
  Iowa State Juco Jam # 0 Riverland 0 Final
  @ Iowa State University
  LSU Eunice #   Eastfield   3:00 PM EDT
  Scrimmage @ Fort Worth
  Mountain View # 59 Grace Baptist 25 Final
  scrimmage
  North Lake #   Southern Arkansas University Tech   4:00 PM EDT
  Mullen Event @ Game On, Fort Worth, TX
  Mountain View #   Tyler   6:00 PM EDT
  scrimmage
  Sunrise Prep #   Eastfield   7:00 PM EDT
  Scrimmage @ Fort Worth
  Mountain View # 49 CFLC 43 Final
  scrimmage
Tue. 9 Allegheny County-Boyce   Robert Morris Club (scrimmage)   4:00 PM EDT
Wed. 10 Hines Prep   Sandhills   7:00 PM EDT
Fri. 12 SUNY Adirondack #   Paul Smith's College   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Rainy River #   Northland   6:30 PM EDT
  North Dakota SCS #   Minnesota State   7:30 PM EDT
  Closed Scrimmage
Sat. 13 Sandhills   Southeastern Challenge   TBA
  North Country #   Mohawk Valley   TBA
  TBA #   Harrisburg Area   TBA
  @ JUCO Jamboree
  Dakota County Tech #   Anoka-Ramsey   TBA
  Scrimmage
  Illinois Valley #   Elgin   TBA
  Elgin CC Jamboree
  Carl Sandburg #   Elgin   TBA
  Elgin Jamboree
  Hudson Valley #   Mohawk Valley   10:00 AM EDT
  Columbia-Greene #   MVCC Jamboree   10:00 AM EDT
  Scrimmage
  Anoka Ramsey Juco Jamboree # 0 Riverland 0 Final
  @ Anoka Ramsey
  Westchester #   Brookdale   11:00 AM EDT
  St. Cloud Tech #   TBA   11:00 AM EDT
  @ Anoka Ramsey Jamboree
  Orange County #   Mohawk Valley   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Anoka-Ramsey Jamboree   Anoka-Ramsey   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  On Point Prep #   North Lake   2:00 PM EDT
  Lake County #   Elgin   2:00 PM EDT
  Jamboree
  Anne Arundel #   Delaware Tech   3:00 PM EDT
  Sauk Valley #   Elgin   4:00 PM EDT
  Jamboree
  Paris #   Eastfield   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cedar Valley   Jarvis Christian College (scrimmage)   5:00 PM EDT
Sun. 14 TBA #   Owens   10:00 AM EDT
  Delta College Jamboree @ University Center, MI
Mon. 15 Minnesota State #   Leech Lake Tribal College   7:00 PM EDT
  Scrimmage @ Cass-Lake Bena HS
Tue. 16 Philadelphia #   Cecil   6:00 PM EDT
  Dallas Christian College #   Eastfield   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Finger Lakes #   Genesee   6:30 PM EDT
Wed. 17 Washington Academy   Sandhills   7:00 PM EDT
  Prince George's #   University of Maryland Club   7:00 PM EDT
  Mercer County #   Bergen   7:00 PM EDT
Thu. 18 New York International Academy #   Tompkins Cortland   TBA
  scrimmage
  Mesabi Range #   Itasca   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Oxford Emory #   Morehouse College   Cancelled
  Touro College # 0 Bronx 0 Final
  Rowan Burlington #   Middlesex County   7:00 PM EDT
  Mohawk Valley #   Fulton-Montgomery   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 19 Central Lakes #   Northland   4:00 PM EDT
  Riverland # 0 Viterbo University 0 Final
  North Dakota SCS #   Northland   5:30 PM EDT
  Northland Scrimmage
  Allegheny County-Boyce   Pitt Club (scrimmage)   6:00 PM EDT
  Onondaga #   Monroe CC   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 20 Bunker Hill #   Woodstock Academy   TBA
  Scrimmage
  Prince George's #   CCBC Catonsville MD JUCO Jamboree   TBA
  Owens #   Lourdes University   11:00 AM EDT
  Southern Maryland #   Delaware County   11:00 AM EDT
  @ Jamboree Mixer
  Holy Family #   Rowan Gloucester   11:00 AM EDT
  Rainy River #   Dakota County Tech   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  SWCID #   North Lake   11:50 AM EDT
  Anne Arundel #   Prince George's   12:00 PM EDT
  @ CCBC Catonsville
  Orange County #   SUNY Adirondack   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Penn State - Scranton Campus #   SUNY Broome   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Elgin #   Rock Valley   1:00 PM EDT
  Rock Valley Jamboree
  Harper # 45 Glen Oaks 54 Final
  @ Rock Valley Jamboree
  Redemption Prep #   North Lake   2:20 PM EDT
  Bryan College # 96 Oxford Emory 92 Final - OT
  Bergen #   Delaware Tech   2:59 PM EDT
  Onondaga #   Genesee   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Dundalk #   Lehigh Carbon   3:00 PM EDT
  Catonsville, Md. @ Catonsville Jamboree
  Valley Forge Military #   Manor   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Anne Arundel #   Camden County   4:00 PM EDT
  @ CCBC Catonsville
  Cecil #   Prince George's   4:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville
  Delaware County #   Hagerstown   5:00 PM EDT
  Tournament @ Catonsville Jamboree
  Jacksonville College (scrimmage)   Cedar Valley   5:30 PM EDT
  Camden County #   CCBC Dundalk   6:00 PM EDT
  Catonsville, Md. @ Catonsville Jamboree
  Lehigh Carbon #   Anne Arundel   6:00 PM EDT
  @ CCBC Catonsville
  Don Cockrell Alumni Game   Brookhaven   8:00 PM EDT
Sun. 21 Central Maine CC #   Benjamin Franklin IT   4:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 22 Sisseton Whapeton College #   Minnesota State   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 23 Bryant and Stratton (Albany) #   Herkimer   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Mercer County #   Middlesex County   7:00 PM EDT
Wed. 24 Penn State Fayette (Scrimmage) #   Westmoreland   6:00 PM EDT
  Stillwater Prep   Sandhills   7:00 PM EDT
  Allegheny County-Boyce   CMU Club (scrimmage)   7:00 PM EDT
  ASA Brooklyn #   Borough of Manhattan   7:00 PM EDT
  Scrimmage - Win
Thu. 25 Tompkins Cortland #   Cornell University Club   TBA
  scrimmage
  Williamson Trade #   Montgomery County   6:00 PM EDT
  SUNY ESF #   Cayuga   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Benjamin Franklin IT #   NHTI   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  North Lake #   Arlington Baptist University   8:00 PM EDT
Fri. 26 Rochester #   Augsburg College   TBA
  Scrimmage
  Hudson Valley #   Cobleskill   6:00 PM EDT
  Bryant and Stratton (Rochester) #   Herkimer   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Joliet #   Triton   6:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 27 Wells College #   Tompkins Cortland   TBA
  scrimmage
  Montgomery County   Under the Radar Jamboree   TBA
  Cedar Valley   Mountain View College Jamboree (scrimmage)   TBA
  Rhode Island #   Woodstock Academy   10:00 AM EDT
  Columbia-Greene #   Suffolk County   10:00 AM EDT
  Scrimmage
  Bunker Hill #   Fitchburg State University   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  SUNY Poly #   Mohawk Valley   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  Brookdale #   Georgian Court University   12:00 PM EDT
  Borough of Manhattan #   York College   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  CIA #   Dutchess   12:00 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Rock Valley #   Sauk Valley   12:00 PM EDT
  Jamboree
  Penn College %   Corning   1:00 PM EDT
  Albany College of Pharmacy and Health Sciences #   Onondaga   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Catonsville #   Rowan Gloucester   1:00 PM EDT
  Nassau #   SUNY-Old Westbury   1:00 PM EDT
  Itasca #   Northland   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  TSF(The Skill Factory) # 85 Oxford Emory 75 Final
  Ottawa   Jefferson (NY)   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Alumni # 0 Riverland 0 Final
  Essex County #   Passaic County   3:00 PM EDT
  Valley Forge Military #   Kutztown University   4:00 PM EDT
  Alumni #   Rainy River   4:00 PM EDT
  Minnesota State #   Northland   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Allegheny County-Boyce   Pitt Club (scrimmage)   6:00 PM EDT
Sun. 28 Lorain County #   Lakeland   11:00 AM EDT
  Our Savior Lutheran Prep #   Hudson Valley   12:00 PM EDT
  Dutchess #   UConn Avery Point   1:00 PM EDT
  SCRIMMAGE
  Bronx # 0 Pratt Institute of Technology 0 Final
  Salo's Showcase #   Vermilion   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 29 Harrisburg Area #   Harrisburg Area   6:00 PM EDT
  Maroon vs White
  Rochester #   UW-River Falls   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 30 Morris #   Passaic County   3:00 PM EDT
  Bunker Hill #   Pine Manor College   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  North Central University   Anoka-Ramsey   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Benjamin Franklin IT #   NAPS   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Onondaga #   Cazenovia College   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Ocean County * #   Mercer County   7:00 PM EDT
Wed. 31 Olympus Prep #   Cumberland County   6:00 PM EDT
  Itasca #   Central Lakes   8:00 PM EDT
  Scrimmage
 
November
Thu. 1 Texas Wesleyan Uviversity JV 55 Mountain View 113 Final
  Sinclair #   Anne Arundel   5:30 PM EDT
  Scrimmage
  Jamestown 82 Tompkins Cortland 80 Final
  Herkimer 88 Cayuga 70 Final
  Passaic County 75 Montgomery County 76 Final
  Rockland 62 Hudson Valley 101 Final
  SUNY Broome 73 Schenectady County 83 Final
  Benjamin Franklin IT 58 Southern Maine CC 81 Final
  PAP Academy 47 West Georgia Tech 102 Final
  Cincinnati Christian JV 44 Hocking 80 Final
  ASA College Brooklyn JV 51 Borough of Manhattan 85 Final
  Penn State York 83 Thaddeus Stevens Tech 80 Final
  Essex County 100 Northampton 92 Final
  Randall University JV 54 Richland 90 Final
  Monroe CC 83 Finger Lakes 76 Final
  Southern Crescent Tech 70 Oxford Emory 76 Final
  Allegheny County-Boyce 64 Grove City College JV's 88 Final
  Oakton 70 DuPage 69 Final
  Judson University JV 48 Elgin 100 Final
  Trinity Christian College JV 77 Joliet 69 Final
  Lake County 99 Harper 49 Final
  Madison 81 McHenry County 66 Final
  Eastern Nazarene College / JV 74 Quincy College 83 Final
  UW Richland 59 Western Tech 82 Final
  Cedar Valley 89 SWCU (JV) 85 Final
Fri. 2 North Country 76 Mohawk Valley 93 Final
  College of St. Josephs - Rutland 84 Columbia-Greene 86 Final
  Carolina Christian College #   Camden County   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Wake Tech 0 Central Carolina 2 Final
  @ Sandhills Community College
  Anoka-Ramsey   Macalester College   5:30 PM EDT
  Scrimmage
  Union County 0 Hostos 2 Final
  Union County Forfeit @ Westchester Community College
  Bronx # 0 Monroe College JV 0 Final
  Northern Essex 93 NHTI 95 Final
  NHTI Edward Jones Tap-Off Festival
  Weatherford 103 Mountain View 108 Final - OT
  Brookhaven 78 Tyler 100 Final
  S4G 61 Sandhills 68 Final
  Kingsborough 77 Westchester 88 Final
  Westchester Tip-Off
  Allegheny County-Allegheny 72 Lorain County 89 Final
  Butler County 91 Penn State University at Greater Allegheny 120 Final
  North Lake 61 Three Rivers 93 Final
  1st Midwest Bank Classic
  McMurry University #   Eastfield   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 3 Jefferson (NY) 86 Borough of Manhattan 105 Final
  2018 BMCC Tip Off Classic
  Carolina Christian College 80 Middlesex County 96 Final
  Bergen #   William Paterson University JV   12:00 PM EDT
  Wayne County 79 Allegheny County-Allegheny 45 Final
  Lorain County CC, Elyria, OH @ Lorain County Community College
  Ulster County 85 North Country 99 Final
  @ MVCC
  Genesee 72 Corning 67 Final
  @ Jamestown, NY
  Shooting 4 Greatness Academy 98 Central Carolina 95 Final - OT
  @ Sandhills Community College
  Delaware County * 90 Thaddeus Stevens Tech 98 Final
  MassBay 89 Kingsborough 77 Final
  Central Maine Community College 96 Northern Essex 81 Final
  NHTI Edward Jones Tap-Off Festival @ Concord, N.H.
  Lenoir 80 Johnston Community College 64 Final
  @ Smithfield Rec Center
  New Rock Prep 58 West Georgia Tech 104 Final
  Hocking 62 Potomac State 76 Final
  Rowan Burlington 77 Queensborough 70 Final
  @ BMCC
  Monroe CC 72 Mohawk Valley 76 Final
  18th Annual Anthony Torchia Memorial Classic at MVCC
  Elgin 67 South Suburban 101 Final
  Brookhaven 64 Kilgore 76 Final
  @ Tyler, TX
  Cayuga 78 Hudson Valley 103 Final
  Luzerne County 68 Passaic County 73 Final
  Wake Tech 0 Sandhills 2 Final
  Oakland 128 Owens 86 Final
  UConn Avery Point * ^ 65 Roxbury 83 Final
  Cedar Valley 85 On Point Hoops 73 Final
  DuPage 53 Harry S. Truman 63 Final
  Oxford Emory 83 Bryan College Reserve Squad 81 Final
  Orange County 88 Columbia-Greene 90 Final
  Goldberg Classic
  Union County 73 Westchester 85 Final
  Westchester Community College Tournament
  Pitt-Titusville 103 Lorain County 142 Final
  Rock Valley 76 Bryant & Stratton College (WI) 82 Final
  Bloechl Center
  Kishwaukee 89 Harper 55 Final
  Madison 44 Highland (IL) 90 Final
  SUNY Broome 79 Jamestown 92 Final
  Crossover Classic
  Niagara County 100 Lehigh Carbon 49 Final
  Fulton-Montgomery 73 NY International 53 Final
  Onondaga Community College Hoops Classic @ SRC Arena - Onondaga
  Bunker Hill 74 Hostos 93 Final
  North Lake 56 Mineral Area 89 Final
  1st Midwest Bank Classic @ Bess Activity Center
  Tomball JC 64 Eastfield 107 Final
Sun. 4 Hocking 67 Garrett 79 Final
  @ Potomac State College
  Jefferson (NY) 93 Queensborough 112 Final
  @ BMCC
  Bunker Hill 80 Nassau 68 Final
  Corning 75 Jamestown 62 Final
  @ Jamestown, NY
  Quincy College 88 NHIT 101 Final
  Niagara County 78 Northampton 76 Final
  Rowan Burlington 66 Borough of Manhattan 80 Final
  2018 BMCC Tip Off Classic
  NY International 61 Onondaga 104 Final
  Cayuga 100 SUNY Adirondack 95 Final - OT
  Herkimer * 76 Clinton (NY) 59 Final
  Landmark College 54 Benjamin Franklin IT 102 Final
  SUNY Broome 90 Genesee 100 Final
  Crossover Classic @ Jamestown, NY
Mon. 5 Creative Young Minds 57 Mountain View 91 Final
  Harrisburg Area #   Lancaster Bible College JV   6:30 PM EST
  Bryant-Stratton Syracuse 87 Finger Lakes 101 Final
  Penn State DuBois 99 Westmoreland 53 Final
  Georgia Highland Diamonds 76 West Georgia Tech 126 Final
  Tribulation Prep 47 Richland 98 Final
  Rainy River #   Itasca   7:00 PM EST
  Scrimmage
  Mott 92 Owens 42 Final
  Allegheny County-Boyce 54 Grove City College JV's 64 Final
  Judson University 67 Harper 72 Final
  Northland 79 Mayville State JV 71 Final
Tue. 6 MassBay * ^ 78 Quinsigamond 66 Final
  On Point Prep 48 North Lake 99 Final
  Bunker Hill * ^ 109 Roxbury 66 Final
  Thaddeus Stevens Tech 92 Prince George's 100 Final
  Mount Zion 78 Sandhills 69 Final
  Rhode Island * ^ 95 Quincy College 86 Final
  Tompkins Cortland 79 Schenectady County 41 Final
  Bergen 62 Westchester 108 Final
  Rockland 68 Dutchess 75 Final
  Bucks County 74 Montgomery County 79 Final
  Essex County 2 Union County 0 Final
  Union County Forfeit
  Middlesex County 103 Philadelphia 73 Final
  Monroe College - Bronx 86 Bronx 78 Final
  Loyalty Prep 90 Brookhaven 110 Final
  CYM Prep 58 Eastfield 130 Final
  Texas Wesleyan JV 60 Richland 111 Final
  Massasoit * ^ 66 Bristol 91 Final
  Piedmont College Reserve Squad 72 Oxford Emory 86 Final
  Camden County * 64 Passaic County 52 Final
  Gateway (CT) * ^ 85 UConn Avery Point 75 Final
  Kingsborough * 72 Borough of Manhattan 99 Final
  Wake Tech 0 Johnston Community College 2 Final
  Northern Essex * ^ 82 Benjamin Franklin IT 76 Final
  Luzerne County 59 Penn State Hazleton 98 Final
  Nassau * 93 Queensborough 83 Final
  Joliet 84 Richard J. Daley 82 Final
  Elgin 97 Harper 58 Final
  Rock Valley 72 Kishwaukee 58 Final
Wed. 7 Tribulation Prep Academy 79 Cedar Valley 95 Final
  Gwynedd Mercy College 59 Cumberland County 74 Final
  SUNY Broome 70 Davis College 82 Final
  Herkimer * 86 Mohawk Valley 78 Final
  Anne Arundel 92 Thaddeus Stevens Tech 98 Final
  SUNY Adirondack 74 North Country 85 Final
  Lenoir 104 Sandhills 99 Final - OT
  Non-conference
  Fulton-Montgomery 98 Cayuga 71 Final
  SUNY ESF 54 Onondaga 104 Final
  Central Carolina 80 Guilford Tech 104 Final
  Mountain View 82 Jarvis Christian College JV 86 Final
  Mesabi Range #   Vermilion   7:00 PM EST
  Scrimmage
  Edison State * 91 Columbus State 98 Final
  Riverland 96 Dakota State University 76 Final
  Minnesota State 63 Mayville State JV 69 Final
  Men only
  Lake Superior 116 University of Wisconsin - Eau Claire - Barron County 47 Final
Thu. 8 Springfield Tech * ^ 70 Gateway (CT) 93 Final
  Ridgewater 102 Sisseton Wahpeton College 103 Final
  Quincy College * ^ 86 Northern Essex 100 Final
  Cincinnati-Clermont 93 Hocking 81 Final
  Schenectady County 81 Onondaga 86 Final
  Rowan Burlington 67 Camden County 69 Final
  Roxbury * ^ 89 MassBay 81 Final
  Monroe College - Bronx 74 Orange County 81 Final
  Delaware Tech 59 Rowan Gloucester 101 Final
  Benjamin Franklin IT * ^ 55 Rhode Island 76 Final
  Butler County 81 Allegany Maryland 122 Final
  Bucks County * 44 Thaddeus Stevens Tech 78 Final
  Quinsigamond * ^ 64 Holyoke 54 Final
  Valley Forge Military 72 Passaic County 94 Final
  Jarvis Christian College JV 93 Eastfield 117 Final
  UConn Avery Point * ^ 59 Bristol 111 Final
  Bunker Hill * ^ 85 Massasoit 80 Final
  Owens 80 University Northwestern Ohio JV 66 Final
  Brookdale 95 Borough of Manhattan 115 Final
  Monroe College 88 Hostos 61 Final
  Luzerne County * 98 Harrisburg Area 104 Final
  Kingsborough * 78 Bronx 95 Final
  McHenry County 88 Harper 66 Final
  Joliet 88 Prairie State 85 Final
Fri. 9 Mountain View 123 Mid American Christian JV 71 Final
  Gogebic 69 St. Cloud Tech 110 Final
  @ ARCC
  Pennsylvania Highlands ^ 60 Prince George's 81 Final
  @ CARC Arena
  Anne Arundel 80 Lorain County 87 Final
  @ Westmoreland County CC
  Nassau 65 CCBC Dundalk 64 Final
  Columbia, Md. @ Howard CC
  Oxford Emory 81 Central Carolina 79 Final
  @ Sandhills Dempsey Center
  Blinn 91 Richland 74 Final
  @ Collin County
  Allegheny County-Allegheny 54 Garrett 75 Final
  McDonald's Tip Off Tournament @ CARC Arena
  New River Community College 57 Sandhills 139 Final
  Allegheny County-Boyce 65 Penn State Greater Allegheny 121 Final
  Brookhaven 64 Collin 106 Final
  Madison 86 Anoka-Ramsey 93 Final
  ARCC Classic
  North Lake 56 Midland 66 Final
  Rochester 62 Ellsworth 67 Final
  Northwestern College JV 74 Minnesota West 70 Final
Sat. 10 Lorain County 107 Hocking 86 Final
  @ Westmoreland CC
  Quincy College * ^ 78 Quinsigamond 82 Final
  Allegheny County-Boyce 80 Penn State New Kensington 100 Final
  SUNY ESF 62 SUNY Broome 70 Final
  Northern Essex * ^ 84 Massasoit 91 Final
  St. Cloud Tech 104 Madison 99 Final - OT
  @ ARCC
  Cumberland County * 70 Brookdale 71 Final
  Middlesex County * ^ 70 Camden County 62 Final
  North Country 69 Corning 100 Final
  Dutchess * 80 Kingsborough 87 Final
  Wilberforce University - JV 82 Owens 73 Final
  Thaddeus Stevens Tech * 99 Montgomery County 94 Final
  Delaware County * 80 Harrisburg Area 82 Final
  Anne Arundel ^ 101 Westmoreland 65 Final
  Westmoreland Tip-Off Classic
  Northampton * 102 Philadelphia 66 Final
  Odessa 81 North Lake 47 Final
  Midland, TX @ Chap Center in Midland, TX
  North Iowa Area 99 Rochester 67 Final
  Dale Howard Classic (Iowa Falls, Iowa) @ Iowa Falls, IA
  SUNY Adirondack 74 Jefferson (NY) 73 Final
  Oxford Emory 78 Sandhills 89 Final
  Holyoke * ^ 56 Rhode Island 104 Final
  Prince George's ^ 85 Allegheny County-Allegheny 68 Final
  @ CARC Arena
  Sussex County * 72 Rowan Gloucester 105 Final
  Hostos 83 Suffolk County 93 Final
  Selden Campus
  MassBay * ^ 58 UConn Avery Point 74 Final
  Atlantic Cape * 82 Passaic County 74 Final
  Schenectady County 66 Cayuga 79 Final
  Hudson Valley * 102 Herkimer 72 Final
  Nassau 87 Howard (MD) 80 Final
  Benjamin Franklin IT * ^ 62 Bunker Hill 103 Final
  Luzerne County * 71 Lehigh Carbon 83 Final
  Fulton-Montgomery 98 Onondaga 101 Final
  Bristol * ^ 87 Springfield Tech 70 Final
  Johnston Community College 66 Davidson County 120 Final
  Roxbury * ^   Gateway (CT)   Postponed
  New River Community College 81 Central Carolina 148 Final
  @ Sandhills Community College
  Monroe College - Bronx 107 Ulster County 78 Final
  Blinn 92 Brookhaven 70 Final
  @ Collin County
  Richard J. Daley 75 DuPage 73 Final - OT
  Gogebic 70 Anoka-Ramsey 89 Final
  ARCC Classic
  Mountain View   Randle University JV   Cancelled
  Clinton (NY) 66 Finger Lakes 93 Final
  Mohawk Valley 73 Sullivan County 59 Final
  @ Monroe Community College
  McHenry County 76 Joliet 68 Final
  Elgin 75 Kankakee 84 Final
  Mayville State JV 68 Ridgewater 97 Final
  Alumni # 109 Vermilion 114 Final
  Alumni Game
  Alumni #   Mesabi Range   4:00 PM EST
  Pennsylvania Highlands 70 Garrett 75 Final
  McDonald's Tip Off Tournament
  Richland 72 Collin 82 Final
  Columbus State 78 Montgomery 79 Final
  Dordt JV 94 Minnesota West 102 Final - 3OT
Sun. 11 Hocking 112 Westmoreland 87 Final
  Westmoreland Tip-Off Classic
  Clinton (NY) 80 Corning 92 Final
  Columbus State 58 Frederick 76 Final
  Montgomery College Tip-Off Classic @ Rockville, Md.
  North Country 86 Finger Lakes 95 Final
  Queensborough * 87 Dutchess 93 Final
  Hudson Valley 94 Jefferson (NY) 67 Final
  Schenectady County * 70 Columbia-Greene 77 Final