2018-19 NJCAA Men's Basketball Schedule DII

Date Away Home Status Links
October
Wed. 3 Southern Maryland #   Navy   TBA
  Harper #   Oakton   3:30 PM EDT
  Bella Vista Prep #   Scottsdale   9:00 PM EDT
  Pre-Season Exhibition
Fri. 5 Cuyahoga # 96 Spire Institute Post Graduate Program 94 Final
  Scrimmage
Sat. 6 Wake Tech #   Best of the South Jamboree   TBA
  @ Kell High School, Marietta GA
  Mott #   ICCAC Jamboree   TBA
  Ames, IA @ ICCAC Juco Jam
  Bryant & Stratton (VA) #   Assist Basketball Jamboree   TBA
  @ Richmond, VA
  North Iowa Area #   TBA   TBA
  ICCAC Juco Jam @ All-Iowa Attack Fieldhouse, Ames, Iowa
  Southwestern   JUCO Jam   TBA
  Jamboree @ Ames, IA
  Southeast #   Iowa JUCO Jam Scrimmage   TBA
  Ames, IA
  Des Moines Area #   ICCAC JUCO Jamboree   TBA
  @ Ames, IA
  Kirkwood   TBA   TBA
  ICCAC JUCO Jamboree @ Ames, IA
  Arkansas State Mid-South #   Mullen/Mitchell Jamboree   TBA
  Fort Worth, Texas
  Milwaukee Area Tech #   ICCAC JUCO Jamboree   TBA
  Vance-Granville #   ASSIST   10:00 AM EDT
  Richmond, VA
  Frederick #   Louisburg   11:15 AM EDT
  11301 JOHNSON ROAD SOUTH PRINCE GEORGE, VA 23805 @ Richard Bland
  Potomac State   Assist Jamboree Richmond, VA   12:00 PM EDT
  Garrett #   Carter Jamboree   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Ellsworth #   Ellsworth   1:00 PM EDT
  ICCAC JUCO JAM
  Little Priest Tribal #   ICCAC Graphic Edge Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Ames, IA
  Iowa Lakes #   JUCO Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Juco Jamboree
  Louisburg #   Fork Union Military Academy   2:00 PM EDT
  11301 JOHNSON ROAD SOUTH PRINCE GEORGE, VA 23805 @ Richard Bland
  Davidson County #   Moravian Prep   2:00 PM EDT
  North Lake #   Southern Arkansas University Tech   4:00 PM EDT
  Mullen Event @ Game On, Fort Worth, TX
  Southern Arkansas University Tech #   Southwestern Christian   6:00 PM EDT
  @ neutral
Sun. 7 Grand Rapids #   Danville Area   TBA
  Danville CC Jamboree
  Illinois Valley #   Danville Area   TBA
  Wabash Valley #   Danville Area   TBA
  DACC JAMBOREE
  Lake Michigan #   Danville Area   9:00 AM EDT
  Scrimmage
  Wayne County #   Danville Area   9:00 AM EDT
  @ Jamboree
  St. Louis #   University of Central Missouri Jamboree   11:00 AM EDT
  @ University of Central Missouri
  Sauk Valley #   Danville Area   11:00 AM EDT
  Jamboree
  Jamboree-UCMO   Metropolitan Community College   12:00 PM EDT
  @ Warrensburg,MO
  North Arkansas #   JUCO Jamboree   12:00 PM EDT
  @ University of Central Missouri
  Morton #   Danville Area Community College Jamboree   1:00 PM EDT
  Danville Area Community College Jamboree
Mon. 8 Bryant & Stratton College (Buffalo) #   Niagara County   1:00 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 9 Iowa Lakes #   Dordt   8:00 PM EDT
Thu. 11 Shooting for Greatness Prep #   Wake Tech   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Alumni #   CCBC Dundalk   7:30 PM EDT
  CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
Fri. 12 Des Moines Area #   Advocate Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, CO
  JUCO Jamboree   United Tribes Tech   TBA
  @ Windsor, CO
  Dakota #   Snow   1:00 PM EDT
  Juco Advocate Jamboree Scrimmages @ Windsor, CO
  College La Cite (Ont.) #   Niagara County   2:00 PM EDT
  Scrimmage @ Sheridan (Ont.) College
  Grace Bible College # 0 Lake Michigan 0 Final
  Scrimmage
  Oakton #   Elgin Jamboree   5:00 PM EDT
  Niagara County #   Canadore (Ont.) College   8:00 PM EDT
  Scrimmage @ Sheridan (Ont.) College
Sat. 13 CCBC Dundalk #   Next Level U Mid-Atlantic Jamboree   TBA
  Manheim, PA
  Illinois Valley #   Elgin   TBA
  Elgin CC Jamboree
  Des Moines Area #   Advocate Rocky Mountain Jamboree   TBA
  @ Windsor, CO
  Dakota County Tech #   Anoka-Ramsey   TBA
  Scrimmage
  JUCO Jamboree   United Tribes Tech   TBA
  @ Windsor, CO
  Carl Sandburg #   Elgin   TBA
  Elgin Jamboree
  Milwaukee Area Tech #   Elgin Community College Jamboree   TBA
  Dakota #   Central Wyoming   10:00 AM EDT
  Juco Advocate Jamboree Scrimmages @ Windsor, CO
  Westchester #   Brookdale   11:00 AM EDT
  Dakota #   Little Priest Tribal   11:00 AM EDT
  Juco Advocate Jamboree Scrimmages @ Windsor, CO
  George Brown (Ont.) College #   Niagara County   12:00 PM EDT
  Scrimmage @ Sheridan (Ont.) College
  Orange County #   Mohawk Valley   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  North Arkansas #   JUCO Jamboree   12:00 PM EDT
  @ Coffeyville CC
  Washington Academy # 60 Pitt 70 Final
  Montgomery #   Fort Meyers   1:00 PM EDT
  Little Priest Tribal #   Rocky Mountain Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Windsor, CO
  Morton #   Elgin Community College Jamboree   1:00 PM EDT
  Dakota #   Utah State Eastern   1:00 PM EDT
  Juco Advocate Jamboree Scrimmages @ Windsor, CO
  Catawba Valley   Warren Wilson   2:00 PM EDT
  Scrimmage - Asheville, N.C.
  Lake County #   Elgin   2:00 PM EDT
  Jamboree
  Anne Arundel #   Delaware Tech   3:00 PM EDT
  Kirkwood #   Kankakee   4:00 PM EDT
  Elgin Juco Jamboree @ Elgin Community College - Elgin, IL
  Glendale #   Eastern Arizona   4:30 PM EDT
  Jambo @ CGCC
  Edison State #   Edison State   5:00 PM EDT
  Intrasquad Scrimmage - Meet The Team Night
  Niagara County #   Sheridan (Ont.) College   7:00 PM EDT
  Scrimmage @ Sheridan (Ont.) College
  Kirkwood #   Henry Ford   7:00 PM EDT
  @ Elgin Community College - Elgin, IL
  Scottsdale #   Central Arizona   7:30 PM EDT
  Pre-Season Exhibition @ ACCAC Jamboree @ Chandler-Gilbert CC
Sun. 14 Muskegon #   Delta   TBA
  Delta College Jamboree
  Mid Michigan #   Delta   TBA
  Macomb #   Delta Jamboree   TBA
  Des Moines Area #   Johnson County Jamboree   Cancelled
  @ Overland Park, KS
  Southeast #   Johnson Country Jam Scrimmage   TBA
  Overland Park, KS
  Glen Oaks # 50 Delta 47 Final
  Delta College Jamboree
  Henry Ford #   Vincennes University Jamboree   10:00 AM EDT
  @ Vincennes, IN
  Cuyahoga #   TBA   10:00 AM EDT
  Vincennes Jamboree @ Y
  Jamboree- JCCC   Metropolitan Community College   10:00 AM EDT
  @ Overland Park,Ks
  Spire Institute # 51 Glen Oaks 51 Final
  @ Delta College Jamboree
  University of Maryland JV # 96 Southern Maryland 101 Final
  Lakeland # 58 Glen Oaks 35 Final
  @ Delta College Jamboree
  Southwestern   Moberly Area   3:00 PM EDT
  Exhibition
  Lakeland #   Delta Jamboree   4:00 PM EDT
Mon. 15 Garrett #   Potomac State   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Southwest Tennessee #   Arkansas State Mid-South   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lansing #   Great Lakes Christian College   7:00 PM EDT
Tue. 16 Philadelphia #   Cecil   6:00 PM EDT
  Finger Lakes #   Genesee   6:30 PM EDT
  Davidson County #   Piedmont International College   7:00 PM EDT
  Iowa Lakes #   Northwestern   8:30 PM EDT
  ACU JV #   Glendale   10:30 PM EDT
  Scrimmage
Wed. 17 Wright State University - Lake (OH) #   Sinclair   6:30 PM EDT
  Scrimmage
  KOA Sports Prep #   Montgomery   7:00 PM EDT
  Lansing #   Aquinas College   7:00 PM EDT
  Hagerstown #   CCBC Catonsville   7:00 PM EDT
  Mercer County #   Bergen   7:00 PM EDT
  Crossfire   Catawba Valley   7:00 PM EDT
  Scrimmage - Tarlton Complex - Hickory, N.C
Thu. 18 Lake Michigan #   Holy Cross College   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Rowan Burlington #   Middlesex County   7:00 PM EDT
Fri. 19 Muskegon #   Grace Christian University   3:00 PM EDT
  Chesapeake #   Univeristy of District of Columbia   6:00 PM EDT
  Upper Iowa University #   Kirkwood   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Grand Rapids #   Ferris State University   7:00 PM EDT
  Dakota #   University of Winnipeg   7:00 PM EDT
  exhibition
  Onondaga #   Monroe CC   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 20 Bryant & Stratton (VA) #   CBHoops SUPER Jamboree   TBA
  @ Lakepoint Sports Complex, GA
  Southeast #   Pratt Jamboree Scrimmage   TBA
  Pratt, KS
  Milwaukee Area Tech #   Rock Valley College Jamboree   TBA
  Erie #   Villa Maria College   10:00 AM EDT
  Harris Stowe State University #   St. Louis   10:45 AM EDT
  Southern Maryland #   Delaware County   11:00 AM EDT
  @ Jamboree Mixer
  KOA Prep #   CCBC Catonsville   11:00 AM EDT
  JUCO Jamboree 11am-8pm
  Rainy River #   Dakota County Tech   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  Oakton #   Sauk Valley   11:00 AM EDT
  Metropolitan Community College   Park University Pre season Scrimmage   11:00 AM EDT
  Ellsworth #   Ellsworth   11:00 AM EDT
  Jamboree @ Rock Valley College
  Potomac State #   CCBC Catonsville Jamboree   12:00 PM EDT
  Hagerstown #   CCBC Dundalk   12:00 PM EDT
  Tournament Located In Catonsville, MD @ Catonsville Jamboree
  Orange County #   SUNY Adirondack   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Wake Tech #   Shaw University   12:00 PM EDT
  Harford #   Montgomery   12:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville Jamboree
  Glen Oaks # 44 Lake County 39 Final
  @ Rock Valley Jamboree
  Berkley College #   Westchester   1:00 PM EDT
  Briar Cliff   Southwestern   1:00 PM EDT
  Exhibition
  Saint Andrews   Catawba Valley   2:00 PM EDT
  Scrimmage - Tarlton Complex - Hickory, N.C
  Southern Maryland #   Hagerstown   2:00 PM EDT
  Tournament @ Catonsville Jamboree
  Cecil #   CCBC Catonsville   2:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree
  Harper # 45 Glen Oaks 54 Final
  @ Rock Valley Jamboree
  Bergen #   Delaware Tech   2:59 PM EDT
  Clark State #   Wilberforce University   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Sault College #   Bay College   3:00 PM EDT
  Onondaga #   Genesee   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Dundalk #   Lehigh Carbon   3:00 PM EDT
  Catonsville, Md. @ Catonsville Jamboree
  Valley Forge Military #   Manor   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Indiana Elite #   Edison State   4:00 PM EDT
  Southern Maryland #   KOA Sports   4:00 PM EDT
  @ Jamboree Mixer
  Cecil #   Prince George's   4:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville
  Macomb #   Madonna Univeristy   5:00 PM EDT
  Montgomery #   Rowan Burlington   5:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Jamboree @ CCBC Catonsville Jamboree
  Glen Oaks # 47 McHenry County 66 Final
  @ Rock Valley Jamboree
  Northern Virginia #   CCBC Catonsville   6:00 PM EDT
  (Jamboree)
  Camden County #   CCBC Dundalk   6:00 PM EDT
  Catonsville, Md. @ Catonsville Jamboree
  Dakota #   University of Manitoba   9:00 PM EDT
  exhibition @ Duckworth Centre, Winnipeg, MB
Sun. 21 Garrett #   Shippensburg University   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Glen Oaks # 75 St. Clair County 73 Final
  @ Siena Heights Scrimmage
  Glen Oaks # 65 Siena Heights University 88 Final
  Scrimmage
  South Suburban   Lewis University   7:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 22 Hargrave Military Academy PG #   Louisburg   6:00 PM EDT
  Roger Taylor Arena
  Capitol Christian #   Chesapeake   Cancelled
  Wright Patterson Air Force Base #   Clark State   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 23 Indiana University - East #   Edison State   7:00 PM EDT
  Monroe CC #   Roberts Wesleyan College   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Mid Michigan #   Schoolcraft   7:00 PM EDT
  Mercer County #   Middlesex County   7:00 PM EDT
  Arizona Christian University #   Scottsdale   9:00 PM EDT
  Pre-Season Exhibition
Wed. 24 Carl Sandburg #   St. Ambrose University   TBA
  Wesley College #   Cecil   7:00 PM EDT
  Shooting IV Greatness   Catawba Valley   7:00 PM EDT
  Scrimmage - Tarlton Complex - Hickory, N.C
  North Iowa Area #   Luther College   8:00 PM EDT
  At Decorah, Iowa
  Southeast #   York JV Scrimmage   8:00 PM EDT
  York, NE
Thu. 25 RWI Basketball #   Niagara County   4:30 PM EDT
  Scrimmage
  Arkansas State Mid-South #   Blue Mountain Jamboree   5:00 PM EDT
  at Blue Mountain, Mississippi
  Guilford Tech #   Pfeiffer University JV   5:15 PM EDT
  Alderson Broaddus #   Garrett   5:30 PM EDT
  Scrimmage
  Frederick #   Shepherd University   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Jamestown #   SUNY Fredonia   7:00 PM EDT
  Monroe College JV #   Westchester   7:00 PM EDT
  Southwestern Illinois #   St. Louis   8:00 PM EDT
Fri. 26 Dakota County Tech #   Hamline University   TBA
  Scrimmage
  Penn State Behrend   Mercyhurst North East   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Roosevelt University #   Morton   6:15 PM EDT
  Roberts Wesleyan College #   Genesee   6:30 PM EDT
  Nazareth College #   Monroe CC   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Orange County #   USMAPS   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Grand View University #   Kirkwood   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  South Suburban #   Triton   9:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 27 Erie #   Villa Maria   TBA
  Wilbur Wright #   Malcolm X College Jamboree   TBA
  Parkland #   Olney Central   TBA
  SCRIMMAGE GAME
  Carl Sandburg #   Monmouth College   TBA
  CCBC Dundalk #   Olympus Prep Academy   11:00 AM EDT
  Maplewood, N.J. @ Under the Radar JUCO Jamboree
  Vance-Granville #   Averett University   11:00 AM EDT
  Potomac State #   Davis and Elkins College   12:00 PM EDT
  Orange County #   Penn St./ Scranton   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Caldwell Tech #   Davidson County   1:00 PM EDT
  CCBC Catonsville #   Rowan Gloucester   1:00 PM EDT
  Mercy College # 80 Westchester 64 Final
  Mercyhurst North East   Westminster   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  North Arkansas #   JUCO Jamboree   1:00 PM EDT
  @ Eastern Oklahoma - Wilburton
  Southeastern #   John Wood   1:00 PM EDT
  @ John Wood Jamboree
  CCBC Dundalk #   CCM   2:00 PM EDT
  Maplewood, N.J. @ Under the Radar JUCO Jamboree
  Iowa Lakes Alumni #   Iowa Lakes   2:00 PM EDT
  Bryant & Stratton (VA) #   Elizabeth City State University   3:00 PM EDT
  Lackawanna #   Chestnut Hill College   3:00 PM EDT
  Philadelphia, PA
  Essex County #   Passaic County   3:00 PM EDT
  Alumni #   Oakton   4:00 PM EDT
  CCBC Dundalk #   UTR Free Agents   5:00 PM EDT
  Maplewood, N.J. @ Under the Radar JUCO Jamboree
  Glendale #   Cochise   5:00 PM EDT
  Lake Michigan Alumni #   Lake Michigan   5:30 PM EDT
  Uncle Ron Alumni Scrimmage
  Ulster County   Bard College   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Sun. 28 Lorain County #   Lakeland   11:00 AM EDT
  Henry Ford #   Grand Valley State University   3:00 PM EDT
  University of the Sciences #   Lackawanna   6:00 PM EDT
  Scranton, PA
Mon. 29 Metro All Stars #   Chesapeake   7:00 PM EDT
  at Chesapeake
  St. Andrews University   Lenoir   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Bryant & Stratton (VA) #   Newport News Apprentice School   7:00 PM EDT
  Wake Tech #   Piedmont International University   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Sinclair #   Cedarville University (OH)   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cedarville University JV #   Clark State   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Tue. 30 Morris #   Passaic County   3:00 PM EDT
  Northwood University JV #   Mid Michigan   6:00 PM EDT
  SUNY-Delhi   Ulster County   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Vance-Granville #   Barber Scotia   7:00 PM EDT
  Cecil #   Wilmington University   7:00 PM EDT
  Macomb #   Lansing   7:00 PM EDT
  Ocean County * #   Mercer County   7:00 PM EDT
  Henry Ford #   Saginaw Valley State University   7:30 PM EDT
  Ellsworth   Ellsworth   7:30 PM EDT
  scrimmage
  Milwaukee Area Tech #   Oakton   8:00 PM EDT
  SCC Alumni #   Scottsdale   10:00 PM EDT
  Pre-Season Exhibition
Wed. 31 Bethel College JV # 62 Glen Oaks 82 Final
  Scrimmage
 
November
Thu. 1 Sinclair #   Anne Arundel   5:30 PM EDT
  Scrimmage
  Carolina Christian 65 Rowan Burlington 72 Final
  Jamestown 82 Tompkins Cortland 80 Final
  Potomac State ^ 104 Howard (MD) 96 Final
  Rochester College JV 53 Delta 109 Final
  Harford 83 Northern Virginia 81 Final
  (Ernst Gymnasium)
  Brevard JV 42 Catawba Valley 89 Final
  Tarlton Complex - Hickory, N.C
  Manor 74 Harcum 116 Final
  Pasco-Hernando State 72 Hillsborough 104 Final
  Clinton (SC) 85 Pitt 70 Final
  Rockland 62 Hudson Valley 101 Final
  Grand Rapids 96 Grace Christian University JV 87 Final
  Essex County 100 Northampton 92 Final
  Clark State 71 UC Clermont 59 Final
  Monroe CC 83 Finger Lakes 76 Final
  Bryant & Stratton (OH) 75 Mercyhurst North East 92 Final
  Edison State 109 University of Rio Grande JV 44 Final
  Northwestern University Club 100 South Suburban 123 Final
  Ottawa University JV 73 Hesston 93 Final
  Oakton 70 DuPage 69 Final
  Lincoln Land 68 Kaskaskia 93 Final
  Cloud County 81 Central 69 Final
  Lake County 99 Harper 49 Final
  Graceland University JV 66 North Central Missouri 113 Final
  Ottawa University JV 59 Johnson County 115 Final
  Madison 81 McHenry County 66 Final
  Northwestern JV 76 Iowa Lakes 92 Final
  University of St. Mary (Kan.) JV 60 Highland (KS) 85 Final
  William Penn University JV 48 Des Moines Area 117 Final
  Boone, IA
  Rend Lake 92 Danville Area 86 Final
  Labette 77 Neosho County 53 Final
  Florida Gateway College 104 Florida College 79 Final
  Scale Prep Academy 80 Tohono O'odham 71 Final
  Luke Air Force Base 58 Chandler-Gilbert 79 Final
Fri. 2 Metropolitan Community College 71 Labette 73 Final
  @ Neutral
  Cecil 86 Bryant & Stratton (VA) 78 Final
  @ CCBC-Dundalk
  Wayne County 97 Pitt-Titusville 82 Final
  Lorain County CC, Elyria, OH @ Lorain County Community College
  Wake Tech 0 Central Carolina 2 Final
  @ Sandhills Community College
  Bay College 60 Ellsworth 80 Final
  Konigsmark Klassic (Mason City, IA) @ Mason City
  Southside Community College 91 Louisburg 122 Final
  Men's Basketball Classic - Also, Davidson Co. CC vs CCBC Catonsville @ 8pm
  Southern Maryland 71 Lansing 76 Final
  @ CCBC Dundalk
  Mt. Zion Prep 77 Manor 60 Final
  Frederick Community College Tip-Off Mixer @ Frederick, MD
  Glen Oaks 56 Lincoln Trail 91 Final
  @ Olney Central College
  Ulster County 76 Monroe CC 82 Final
  18th Annual Anthony Torchia Memorial Classic at MVCC @ Utica, NY
  Illinois Central 71 Kirkwood 86 Final
  The Broadway Classic @ Iowa
  Moraine Valley 87 Richard J. Daley 72 Final
  Triton College Tip-Off Classic @ River Grove, IL
  Parkland 100 North Arkansas 71 Final
  @ West Memphis, Ark.
  Dawson 106 Dakota 89 Final
  MonDak Pre-season Tournament @ New Town, ND
  St. Clair County 109 Olivet JV 55 Final
  Ft. Myers #   Chesapeake   7:00 PM EDT
  at Chesapeake
  Orange County 96 Berkshire Community College 66 Final
  Columbia Greene Goldberg Classic @ Hudson, NY
  Olive-Harvey 76 Black Hawk-Moline 64 Final
  @ Dixon, IL
  Northwood University JV 57 Mott 115 Final
  Fayetteville Tech 81 Palm Beach State 85 Final
  Battle by the Beach Classic
  Delaware Tech 55 Frederick 95 Final
  FCC Tip-Off Mixer
  Bethel College JV 82 Hesston 92 Final
  ASA Brooklyn 68 CCBC Dundalk 61 Final
  Dundalk Mixer - CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center, Baltimore, MD
  CCBC Catonsville 58 Davidson County 79 Final
  Louisburg College Invitational
  Kingsborough 77 Westchester 88 Final
  Westchester Tip-Off
  Henry Ford 64 Moberly Area 101 Final
  Baltimore City 67 Arkansas State Mid-South 80 Final
  Carl Sandburg 63 Southeastern 89 Final
  The Broadway Classic
  Mount Mercy College JV 70 Iowa Central 84 Final
  Hodges Fieldhouse
  Fort Scott 42 Coffeyville 75 Final
  Community State Bank Classic
  Phoenix 0 Midland 2 Final
  Phoenix Forfeit
  Cuyahoga 78 Kennedy-King 72 Final
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  Coahoma 61 Southern Arkansas University Tech 69 Final
  Rockets Tip Off Classic
  United Tribes Tech 105 Bismarck State 79 Final
  @ New Town, ND
  Dakota County Tech 91 North Iowa Area 80 Final
  Konigsmark Klassic (Mason City, Iowa)
  Prairie State 104 Sauk Valley 93 Final
Sat. 3 Southern-Shreveport 85 Southern Arkansas University Tech 90 Final
  @ Shaddock
  Delta #   Davenport University   9:00 AM EDT
  Ulster County 85 North Country 99 Final
  @ MVCC
  Wayne County 79 Allegheny County-Allegheny 45 Final
  Lorain County CC, Elyria, OH @ Lorain County Community College
  Genesee 72 Corning 67 Final
  @ Jamestown, NY
  Lansing 65 CCBC Dundalk 69 Final
  CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
  North Arkansas 85 Baltimore City 98 Final
  @ ASU Mid-South
  Monroe CC 72 Mohawk Valley 76 Final
  18th Annual Anthony Torchia Memorial Classic at MVCC
  Erie 103 Raritan Valley 90 Final
  Sullivan CC Tournament @ Sullivan, NY
  Lenoir 80 Johnston Community College 64 Final
  @ Smithfield Rec Center
  Hocking 62 Potomac State 76 Final
  Rowan Burlington 77 Queensborough 70 Final
  @ BMCC
  Broward 67 Fayetteville Tech 70 Final
  at Palm Beach State Classic @ Lake Worth, Fla.
  Fort Scott 62 Cowley 76 Final
  Coffeyville Classic
  Elgin 67 South Suburban 101 Final
  Dakota County Tech 74 Ellsworth 67 Final
  Ranger 103 Phoenix 81 Final
  @ Chap Center
  Malcolm X 77 Moraine Valley 102 Final
  Triton College Tip-Off Classic @ River Grove, IL
  Northwestern University Club Team 85 Waubonsee 121 Final
  Sugar Grove, IL.
  Bryant & Stratton (VA) 77 Southern Maryland 86 Final
  BSC Forfeit @ CCBC-Dundalk
  Limestone JV 54 Catawba Valley 73 Final
  Tarlton Complex - Hickory, N.C
  Manor 65 Frederick 112 Final
  Frederick Community College Tip-Off Mixer
  Wake Tech 0 Sandhills 2 Final
  Oakland 128 Owens 86 Final
  Allegany Maryland 78 Beaver County 86 Final
  Schoolcraft #   Saginaw Valley State University   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Mount Zion Prep 79 Guilford Tech 93 Final
  Clark State 57 Wilberforce University 71 Final
  Delaware Tech 68 Mt. Zion 97 Final
  @ frederick
  United Tribes Tech 76 North Dakota SCS 84 Final
  @ 4 Bears Events Center
  Parkland 79 Arkansas State Mid-South 74 Final
  Northern Oklahoma Tonkawa 77 Metropolitan Community College 70 Final
  @ Iola, KS
  Union County 73 Westchester 85 Final
  Westchester Community College Tournament
  Garrett 66 Patrick Henry 74 Final
  Potomac State Tournament @ Potomac State College
  Vance-Granville 92 Thomas Nelson 86 Final
  CCBC Catonsville 69 Louisburg 89 Final
  Men's Basketball Classic - Also, Southside CC vs Davidson Co. CC @ 6pm
  Muskegon 90 Grace Christian University JV 50 Final
  Cuyahoga 108 Indiana Elite 53 Final
  Garland Dildy Tip-Off Classic @ Kennedy-King College
  Henry Ford 63 Link Year Prep 67 Final
  @ Moberly Area
  Orange County 88 Columbia-Greene 90 Final
  Goldberg Classic
  Glen Oaks 85 Olney Central 110 Final
  OCC Rotary Classic
  Rock Valley 76 Bryant & Stratton College (WI) 82 Final
  Bloechl Center
  Morton 69 Illinois Valley 73 Final
  Kishwaukee 89 Harper 55 Final
  Carl Sandburg 80 Illinois Central 61 Final
  The Broadway Classic @ Iowa
  Kansas City Kansas 2 Southwestern 0 Final
  Southwestern Forfeit
  Des Moines Area 81 Southeast 71 Final
  Beatrice, NE
  ASA Brooklyn 68 Pitt 65 Final
  Dundalk Mixer - CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center, Baltimore, MD
  Niagara County 100 Lehigh Carbon 49 Final
  SUNY Broome 79 Jamestown 92 Final
  Crossover Classic
  North Central Missouri 67 John Wood 83 Final
  Lackawanna #   University of Scranton   6:00 PM EDT
  Scranton, PA
  Mid Michigan 111 Alpena 49 Final
  Southside Virginia Community College 90 Davidson County 128 Final
  Louisburg College Invitational
  Mercer County 65 Sullivan County 96 Final
  Sullivan CCC Tournament
  Bay College 77 North Iowa Area 97 Final
  Konigsmark Klassic (Mason City, Iowa)
  Kirkwood 84 Southeastern 86 Final
  The Broadway Classic
  Dakota 63 Lake Region State 78 Final
  MonDak Pre-Conference Tournament @ New Town, ND
  Black Hawk-Moline 58 Prairie State 59 Final
  @ Dixon, IL
  Trinity College 75 Florida Gateway College 89 Final
  Labette 67 Allen County 70 Final
  @ Iola, KS
  Salo's Showcase #   Gogebic   8:00 PM EDT
Sun. 4 Hocking 67 Garrett 79 Final
  @ Potomac State College
  ASA Brooklyn 82 Cecil 77 Final
  CCBC Dundalk Mixer @ CCBC Dundalk
  Erie 113 Mercer County 77 Final
  Sullivan CC Tournament @ SUNY Sullivan
  Corning 75 Jamestown 62 Final
  @ Jamestown, NY
  United Tribes Tech 87 Dawson 83 Final - OT
  @ 4 Bears Events Center
  Dakota 93 Miles 89 Final
  MonDak Pre-season Tournament @ New Town, ND
  Pitt 92 Southern Maryland 86 Final
  @ CCBC Dundalk
  Niagara County 78 Northampton 76 Final
  Rowan Burlington 66 Borough of Manhattan 80 Final
  2018 BMCC Tip Off Classic
  Patrick Henry 71 Potomac State 72 Final
  Bryant & Stratton (VA) 0 CCBC Dundalk 2 Final
  BSC Forfeit
  SUNY Broome 90 Genesee 100 Final
  Crossover Classic @ Jamestown, NY
  Raritan Valley 86 Sullivan County 98 Final
  Sullivan Tournament
Mon. 5 Southern Wesleyan JV 64 Catawba Valley 88 Final
  Tarlton Complex - Hickory, N.C
  Siena Heights JV   St. Clair County   Cancelled
  Chesapeake 68 Baltimore City 93 Final
  Non-Master Schedule Game at Baltimore City
  Delta #   Northwood University   7:00 PM EST
  U-M Dearborn JV 87 Macomb 107 Final
  Champion Christian College 52 Arkansas State Mid-South 142 Final
  Mott 92 Owens 42 Final
  Highland (KS) 106 MIssouri Southern State University JV 41 Final
  Lake Michigan 82 Bethel College JV 81 Final
  Cossatot Community College 61 National Park College 126 Final
  Kansas City Kansas 104 Saint Mary's JV 56 Final
  Illinois Wesleyan JV 98 Lincoln Land 62 Final
  Dordt JV 75 Iowa Lakes 108 Final
  Next Level Prep 80 Hesston 86 Final
  Hillcrest Post Grad 76 Scottsdale 122 Final
  Taylor Made 77 Glendale 107 Final
  Tohono O'odham 76 Arizona Christian University JV 94 Final
Tue. 6 Gogebic #   Finlandia University   6:00 PM EST
  CCBC Catonsville 94 Harcum 112 Final
  Trinity College 65 Pasco-Hernando State 77 Final
  Delaware Tech 55 Cecil 96 Final
  Bucks County 74 Montgomery County 79 Final
  Bergen 62 Westchester 108 Final
  Rockland 68 Dutchess 75 Final
  Essex County 2 Union County