2019-20 NJCAA Men's Basketball Schedule DI

Date Away Home Status Links
September
Sun. 8 COUGAR PALOOZA (Community event for kids) #   Western Nebraska   3:00 PM EDT
  Event for youngsters to meet and greet Cougar athletes and play games -- 1-5 p.m.
 
October
Wed. 2 TBA   Missouri State-West Plains   9:00 PM EDT
  Moonlight Madness - Meet the Grizzlies!
Fri. 4 Odessa #   Mullen / Mitchell Scrimmages   TBA
  Fort Worth, TX
  Lamar State-Port Arthur #   Mullen/Mitchell JC Blowout Jamboree (Teams TBA)   TBA
  Mullen/Mitchell JC Blowout Jamboree @ Game On, Fort Worth, Texas
  New Mexico   Mullen/Mitchell JC Blowout Jamboree   TBA
  Game On Sports Complex - Fort Worth, TX
  Western Texas   Mullen/Mitchell Dallas JC Blowout (scrimmage)   TBA
  Dallas, TX
  Indian Hills #   Mitchell/Mullen Jamboree   TBA
  Garden City #   TBA   TBA
  Mullen Jamboree @ Fort Worth, TX
  Eastern Oklahoma State   Dallas Jamboree   TBA
  Jacksonville #   TBA   TBA
  Mullen / Mitchell Invitational (Scrimmage) @ Fort Worth
  Baton Rouge #   TBD   TBA
  Mullen's / Mitchell Showcase @ Dallas, TX
  South Plains #   Mullens Jamboree   TBA
  Scrimmage
  New Rock Prep #   East Georgia State   12:00 PM EDT
  TBA   Missouri State-West Plains   1:00 PM EDT
  Mullen/Mitchell Jamboree
  Western Oklahoma State   Mullens Jamboree   3:00 PM EDT
  @ Dallas
  Northern Oklahoma Enid   Mullens Jamboree   3:00 PM EDT
  Pre-Season
  Blinn #   Mullens Jamboree   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  McLennan #   Navarro   4:00 PM EDT
  JUCO Jamboree @ Fort Worth, Texas
  Ranger #   Mullen/Mitchell Jamboree   5:00 PM EDT
  @ In Fort Worth, Texas
  Odessa #   Northwest Kansas Tech   5:00 PM EDT
  @ Fort Worth, TX
  New Mexico Military #   Northern Oklahoma Tonkawa   5:00 PM EDT
  @ Dallas Jamboree / Dallas, TX
  McLennan #   Paris   6:00 PM EDT
  JUCO Jamboree @ Fort Worth, Texas
  Grayson   Angelina   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Western Oklahoma State #   Northwest Kansas Tech   7:00 PM EDT
  @ Fort Worth, TX
  New Mexico Military #   Link Year Prep   7:00 PM EDT
  @ Dallas Jamboree / Dallas, TX
  McLennan #   Midland   8:00 PM EDT
  JUCO Jamboree @ Fort Worth, Texas
  Hill   Angelina   8:00 PM EDT
  Scrimmage
  Brookhaven #   Northwest Kansas Tech   9:00 PM EDT
  @ Fort Worth, TX
  Temple   Angelina   10:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 5 Cape Fear #   Brunswick   TBA
  Bolivia, NC
  Kris Watkins Showcase #   Cleveland State   TBA
  @ Atlanta, Ga.
  Pitt #   Brunswick   TBA
  Brunswick CC - JUCO Jamboree
  Coastal Alabama - Bay Minette #   Tallahassee Jamboree   TBA
  @ Tallahassee Community College
  Andrew   JUCO Report Battle of the South   TBA
  Jamboree @ McEachern High Marietta, GA
  Southeastern #   JUCO Jam Jamboree   TBA
  Holmes   Mullen/Mitchell Jamboree   TBA
  Mullen/Mitchell Jamboree @ Dallas, Texas
  Northeast   JUCO Jam   TBA
  @ Ames, Iowa
  Marion Military #   BOS Jamboree   TBA
  Western Texas   Lonestar JUCO/Prep Showcase (scrimmage)   TBA
  Dallas, TX
  Indian Hills #   Mitchell/Mullen Jamboree   TBA
  Garden City #   TBA   TBA
  Mullen Jamboree @ Fort Worth, TX
  North Dakota SCS #   TBA   TBA
  Iowa JUCO Jamboree @ Ames, Iowa
  Snead State   McEachern High School (Jamboree)   TBA
  Pearl River #   TBA   TBA
  Dallas, Texas @ Mullen's JUCO Jamboree
  J. Mullins Jamboree   Seminole State (OK)   TBA
  Jerry Mullins Event @ Dallas, TX
  Panola #   Mullens Juco Jamboree   TBA
  @ Game On Sports Complex (Fort Worth, Texas)
  Shelton State   Mullins Jamboree (Scrimmage)   TBA
  Mullens Jamboree Scrimmage @ Fort Worth, TX
  Jacksonville #   TBA   TBA
  Mullen / Mitchell Invitational (Scrimmage) @ Ft Worth, TX
  Baton Rouge #   TBD   TBA
  Mullen's / Mitchell Showcase @ Dallas, TX
  Lamar State-Port Arthur #   Mullen/Mitchell JC Blowout Jamboree (Teams TBA)   TBA
  Mullen/Mitchell JC Blowout Jamboree @ Game On, Fort Worth, Texas
  Bossier Parish #   TBA   TBA
  Mullen/Mitchell JUCO Jamboree
  ICCAC JUCO Jam   Marshalltown   TBA
  @ Ames, Iowa
  Independence #   Mullens Dallas Jamboree   TBA
  @ Fort Worth, Texas
  Three Rivers #   Mullen Juco Jamboree   9:00 AM EDT
  We play at 8 am, 10 am, and 12 pm @ Dallas, TX
  Sandhills   Brunswick   10:00 AM EDT
  New Mexico Military #   Northwest Kansas Tech   10:00 AM EDT
  @ Fort Worth, TX
  Link Year Prep #   Frank Phillips   10:00 AM EDT
  Mullen/Mitchell Dallas JC Blowout @ Game On Sports Complex | Fort Worth, TX
  New Mexico Military #   Otero   10:00 AM EDT
  @ Dallas Jamboree / Dallas, TX
  Lenoir #   Brunswick   12:00 PM EDT
  Brunswick CC - JUCO Jamboree
  Independence #   Frank Phillips   12:00 PM EDT
  Mullen/Mitchell Dallas JC Blowout @ Game On Sports Complex | Fort Worth, TX
  Missouri State-West Plains #   Northwest Kansas Tech   12:00 PM EDT
  @ Fort Worth, TX
  Florida Coastal Prep #   Miami Dade   1:00 PM EDT
  HOME @ Miami, FL
  TBA   Missouri State-West Plains   1:00 PM EDT
  Mullen/Mitchell Jamboree
  Redlands #   TBA   3:00 PM EDT
  @ Game On Sports Complex | Fort Worth, TX
  Seminole State (OK)   Angelina   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Southern Arkansas University Tech   Angelina   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Ranger #   Mullen/Mitchell Jamboree   7:30 PM EDT
  @ In Fort Worth, Texas
  Dream City Christian   Central Arizona   10:00 PM EDT
  Scrimmage
Sun. 6 Southeastern Jamboree #   Tallahassee   TBA
  Palm Beach State #   Tallahassee Jamboree   TBA
  @ Tallahassee CC
  Santa Fe #   TBA   TBA
  Southeastern Jamboree (Scrimmage) @ Tallahassee, FL
  Wabash Valley #   Danville Area   TBA
  @ JAMBOREE hosted by DACC
  Kennedy-King #   Danville Area Community College Jamboree   TBA
  Georgia Highlands   Georgia Highlands   12:00 AM EDT
  @ Georgia Highlands College
  Hillsborough #   Tallahassee Community College Jamboree   9:00 AM EDT
  Tallahassee Community College Jamboree
  Florida State Jacksonville #   Southeastern Jamboree   10:00 AM EDT
  Southeastern Jamboree @ Tallahassee, FL
  Olney Central #   Danville Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Danville IL
  Danville Jamboree #   Lincoln Trail   11:00 AM EDT
  @ Danville, IL
  Kaskaskia   Danville Jamboree   11:00 AM EDT
  Danville Jamboree
  Gordon State #   Tallahassee JUCO Jamboree Exhibition   12:00 PM EDT
  @ Tallahassee Community College
Wed. 9 Coastal Bend #   McLennan   5:00 PM EDT
  Nationwide Academy   Northern Oklahoma Enid   6:30 PM EDT
  Pre-Season
  OnPoint Hoops   Northern Oklahoma Enid   8:00 PM EDT
  Pre-Season
Thu. 10 Hutchinson #   Northern Oklahoma Tonkawa   6:30 PM EDT
  scrimmage
Fri. 11 Cape Fear #   All-American Jamboree   TBA
  @ Orlando, FL
  Tallahassee #   All-American Jamboree   TBA
  Palm Beach State #   All-American Jamboree   TBA
  @ Orlando, FL
  Garden City #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Juco Jamboree   Pensacola State   TBA
  Tavares, FL
  Colby   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Scrimmages - Rocky Moutain Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  @ Winsor, CO
  New Mexico   Rocky Mountain Jamboree   TBA
  Power 2 Play Sports - Windsor, CO
  Dawson   Juco Jamboree (11-12)   TBA
  Windsor, CO @ Rocky Mountain Fall Jamboree
  Western Nebraska #   Ft. Collins Jamboree   TBA
  TBA #   Northwest Kansas Tech   TBA
  @ Rocky Mountain Jamboree
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  TBA #   Casper   1:00 PM EDT
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  Rocky Mountain Jamboree #   Miles   2:00 PM EDT
  Northeastern   Windsor Jamboree   2:00 PM EDT
  @ Neutral
  Dyersburg State #   Arkansas State Mid-South   4:00 PM EDT
  NWA Prep   Seminole State (OK)   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Panola #   Wiley College   7:00 PM EDT
Sat. 12 Brunswick #   All-American JUCO Jamboree   TBA
  CPS - Sportsplex @ Apopka, Fl
  All-American JUCO Jamboree #   Indian River State   TBA
  Pre-Season Jamboree @ Apopka
  Tallahassee   All-American Jamboree   TBA
  South Georgia Tech #   JC Recruiting Jamboree   TBA
  @ Orlando, FL
  Palm Beach State #   All-American Jamboree   TBA
  @ Orlando, FL
  Juco Jamboree   Pensacola State   TBA
  Tavraes, FL
  Coastal Alabama - Bay Minette #   All-American Jamboree   TBA
  @ Orlando, FL
  Santa Fe #   TBA   TBA
  All American Jamboree (Scrimmage) @ Apopka, FL
  Georgia Highlands   Georgia Highlands   TBA
  @ All American Jamboree (Orlando, FL)
  Odessa #   Collin County Scrimmages   TBA
  Plano, TX
  TBA #   Pratt   TBA
  Windsor, CO @ Rocky Mountain Jamboree
  Eastern Oklahoma State   Coffeyville Jamboree   TBA
  Baton Rouge #   Louisiana Christain Post Grad   TBA
  @ Alexandria, LA
  Three Rivers #   Evangel University Jamboree   TBA
  Springfield, MO
  Western Nebraska #   Ft. Collins Jamboree   TBA
  JAMBOREE (SCRIMMAGE) #   Mesa   TBA
  Independence #   JUCO Advocate Jamboree   TBA
  @ Fort Collins, Colorado
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  Rocky Mountain Jamboree @ Windsor, CO
  East Georgia State #   JAMBOREE   7:30 AM EDT
  @ @Barnesville Ga
  Gordon State #   Cory Black JUCO Jamboree Exhibition   9:00 AM EDT
  @ Gordon State College
  Miami Dade #   All American Jamboree   10:00 AM EDT
  AWAY @ Orlando, FL
  Central Georgia Tech #   City of Orlando Jamboree   10:00 AM EDT
  Orlando, FL
  Redlands #   TBA   10:00 AM EDT
  @ Power 2 Play Sports | Windsor, Co
  Northern Oklahoma Enid #   Coffeyville   11:00 AM EDT
  Coffeyville Jamboree
  Marshalltown   Graceland University   11:30 AM EDT
  Scrimmage @ Lamoni, Iowa
  All-American Jamboree #   Daytona State   12:00 PM EDT
  @ Apopka, FL
  TBA #   Missouri State-West Plains   1:00 PM EDT
  Coffeyville Jamboree @ Coffeyville Community College
  TBA #   Frank Phillips   1:00 PM EDT
  @ Power 2 Play Sports | Windsor, Co
  Jarvis Chrisitan JV #   Jacksonville   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Rocky Mountain Jamboree #   Miles   2:00 PM EDT
  Central Arizona   ACCAC Jamboree   3:00 PM EDT
  Scrimmage @ Chandler-Pecos Campus AZ
  Bellevue University #   Iowa Western   8:00 PM EDT
Sun. 13 Kennedy-King #   Vincennes University Jamboree   TBA
  Olney Central #   Vincennes Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Vincennes IN
  Vincennes Jamboree   Lincoln Trail   11:00 AM EDT
  @ Vincennes, IN
  Kaskaskia   Vincennes Jamboree   11:00 AM EDT
  Vincennes Jamboree
  VU Jamboree   Vincennes   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Johnson County Jamboree #   Allen County   12:30 PM EDT
  John A. Logan   Vincennes Jamboree   1:00 PM EDT
  Pre-Season
Tue. 15 Bismarck State #   Presentation College   8:00 PM EDT
  Benedictine University - Mesa (SCRIMMAGE) #   Mesa   9:00 PM EDT
Wed. 16 Cloud County #   Bellevue University   TBA
  Scrimmage
  Andrew #   Thomas University   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Catawba Valley   Spartanburg Methodist   6:00 PM EDT
  Scrimmage - Spartanburg, S.C.
  South Georgia Tech #   Middle Georgia State University   6:00 PM EDT
  Prep Schools from OK #   Redlands   6:00 PM EDT
  North Lake #   Ranger   7:30 PM EDT
  Maxwell Air Force #   Marion Military   8:30 PM EDT
  Hillcrest Prep   Central Arizona   10:00 PM EDT
  Scrimmage
Thu. 17 Coastal Alabama - Bay Minette #   University of Mobile   TBA
  Southwest Tennessee #   Arkansas State Mid-South   6:00 PM EDT
Fri. 18 TBA #   North Dakota SCS   TBA
  Central Lakes Jamboree
  Northeastern #   Concordia College Scrimmage   5:00 AM EDT
  @ Pratt, KS
  Blinn #   Strength 'N Motion   11:15 AM EDT
  Scrimmage
  Colby #   Metro State   12:00 PM EDT
  Talladega College #   Marion Military   4:00 PM EDT
  LSU Eunice #   Bossier Parish   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Iowa Western #   Concordia University Triangular   6:30 PM EDT
Sat. 19 Corry Black Showcase #   Cleveland State   TBA
  @ Lake Pointe, Ga.
  Brunswick #   CB Hoops Super Jamboree   TBA
  Lake Point Champions Center @ Emerson, GA
  South Georgia Tech #   CB Hoops JUCO Jam   TBA
  @ Emerson, GA
  Lamar State-Port Arthur #   Strength 'N Motion   TBA
  Coffeyville #   Wichita Jamboree   TBA
  Garden City #   TBA   TBA
  Pratt CC Jamboree @ Pratt, KS
  TBA #   Pratt   TBA
  Pratt, KS @ Pratt County Jamboree
  Snead State   Lakepointe (Jamboree)   TBA
  TBA   Seminole State (OK)   TBA
  Wichita Jam @ Wichita, KS
  Shelton State   C Black Hoops Jamboree (Scrimmage)   TBA
  C Black Hoops Jamboree Scrimmage @ Emerson, GA
  Howard (TX) #   Odessa   TBA
  OC Sports Center - Odessa, TX
  South Plains #   Lubbock Christian   TBA
  Scrimmage
  East Central (MS) #   CB Hoops Super Jamboree   TBA
  LakePoint Champions Center @ Cartersville, GA
  Northwest Kansas Tech #   Metropolitan State University   TBA
  Scrimmages - SLCC Preseason Jamboree #   Utah State Eastern   TBA
  @ Taylorsville, UT
  Independence #   Pratt CC Jamboree   TBA
  @ Pratt, Kansas
  Central Wyoming #   TBA   TBA
  SLCC Jamboree @ Salt Lake City, UT
  Gordon State #   JUCO Report Jamboree Exhibition   9:00 AM EDT
  @ Lake Point, GA
  Central Georgia Tech #   Juco Jamboree   10:00 AM EDT
  Atlanta, GA
  Pratt Jamboree #   Allen County   11:00 AM EDT
  TBD #   Three Rivers   11:00 AM EDT
  Home Jamboree
  Western Texas   Midwestern State University (scrimmage)   11:30 AM EDT
  Wichita Falls, TX
  Jarvis College #   McLennan   1:00 PM EDT
  Frank Phillips #   Seward County   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Miami Dade #   St. Thomas University   2:00 PM EDT
  AWAY @ Miami Gardens, FL
  Northeast #   Central   2:00 PM EDT
  Panola #   Texas A&M-Texarkana   3:00 PM EDT
  Western Oklahoma State   WIchita Hoops Jamboree   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Dawson   University of Mary (Scrimmage)   6:00 PM EDT
  Bismarck, ND
Sun. 20 Wabash Valley #   John A. Logan   TBA
  @ JAMBOREE hosted by JAL at Southern IL University
  Southeastern #   Rock Valley Jamboree   TBA
  Indian Hills #   Midwest Jamboree   TBA
  Pratt #   Fort Hays State University   TBA
  Hays, KS
  Colby   Rick Ball Jamboree   TBA
  Three Rivers #   Midwest Jamboree   TBA
  Opponents TBD @ SIU-Carbondale
  Rick Ball Jamboree #   Allen County   10:00 AM EDT
  Olney Central #   Midwest Jamboree   11:00 AM EDT
  @ Carbondale IL
  Midwest Jamboree #   Lincoln Trail   11:00 AM EDT
  @ Carbondale, IL
  Midwest JUCO Jamboree   Vincennes   12:00 PM EDT
  Scrimmage @ Carbondale, IL
  Midwest Jamboree   John A. Logan   1:00 PM EDT
  Pre-Season
  TBA   Missouri State-West Plains   1:00 PM EDT
  John Logan Jamboree @ John Logan College
  Tallahassee #   Valdosta State University   3:00 PM EDT
  BSC Green #   Bismarck State   8:00 PM EDT
  Mott, ND
Mon. 21 Redlands #   SWOSU   4:00 PM EDT
  Central Georgia Tech #   Albany State University   5:00 PM EDT
  Albany, GA
Tue. 22 Holmes #   Pearl River   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  TBA #   Bossier Parish   6:00 PM EDT
  Three-team scrimmage
  Dalton State   Georgia Highlands   6:30 PM EDT
  Rome, GA
  Thomas University #   South Georgia Tech   6:30 PM EDT
  Grand View University   Marshalltown   7:30 PM EDT
  Scrimmage @ HOME
Wed. 23 Central Pointe Prep #   Santa Fe   5:00 PM EDT
  Scrimmage - NOT OPEN TO THE PUBLIC
  PHS Academy #   Santa Fe   7:00 PM EDT
  Scrimmage - NOT OPEN TO THE PUBLIC
  Northeast #   Morningside College JV   8:00 PM EDT
Thu. 24 William Penn University #   Indian Hills   TBA
  Blinn #   St. Mary's University   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Central Georgia Tech #   Columbus State University   5:30 PM EDT
  Columbus, GA
  Andrew #   Young Harris JV   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Webster University   Pensacola State   6:00 PM EDT
  Pensacola, FL (Scrimmage)
  Lamar State-Port Arthur #   Lamar State-Port Arthur   7:00 PM EDT
  Blue and White Intersquad Game
  Sterling College JV   Dodge City   8:00 PM EDT
  Park University (SCRIMMAGE) #   Mesa   10:00 PM EDT
Fri. 25 Bemidji State University #   North Dakota SCS   TBA
  Independence #   Langston   TBA
  Randall University #   Allen County   2:00 PM EDT
  Blinn #   Texas A&M International University   5:30 PM EDT
  Scrimmage
  Fort Valley State University #   Gordon State   6:00 PM EDT
  Independence #   Northern Oklahoma Enid   6:00 PM EDT
  Iowa Western #   Ellsworth   7:00 PM EDT
  SCRIMMAGE -- Iowa Falls, IA
  Mississippi Gulf Coast #   Baton Rouge   7:00 PM EDT
  Langston   Northern Oklahoma Enid   8:30 PM EDT
  Pre-Season
  Taylormade Prep   Central Arizona   10:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 26 Palm Beach State #   Barry University   TBA
  Hagerstown #   TBA   TBA
  Jamboree @ CCBC Catonsville
  Odessa #   Chick-Fil-A Scrimmages   TBA
  Weatherford, TX
  Harry S. Truman #   Malcolm X College Jamboree   TBA
  Malcolm X College Jamboree #   Malcolm X   TBA
  Southeastern #   John Wood Jamboree   TBA
  Kennedy-King #   Malcolm X College Jamboree   TBA
  Western Texas   Chic-Fil-A/FCA (scrimmage)   TBA
  Weatherford, TX
  Eastern Oklahoma State   Arkansas Jamboree Hendrix College   TBA
  McLennan #   Weatherford Shootout   TBA
  Shelton State   East Central Community College Jamboree (Scrimmage)   TBA
  East Central C.C. Jamboree Scrimmage
  Bossier Parish #   TBA   TBA
  Chick-Fil-A/FCA Scrimmage
  EC Jamboree #   East Central (MS)   TBA
  Brackeen-Wood Gym
  Red/Black Scrimmage   Dawson   TBA
  Glendive, MT
  Spartanburg Methodist   Limestone College   10:00 AM EDT
  Gaffney, SC ;
  Northern Oklahoma Tonkawa #   Butler   11:00 AM EDT
  University of West Florida   Pensacola State   11:00 AM EDT
  Pensacola, FL
  Johnson & Wales University #   Miami Dade   12:00 PM EDT
  HOME @ Miami, FL
  Hillsborough #   University of Tampa   12:00 PM EDT
  Lincoln Trail #   Danville Area   12:00 PM EDT
  Mayport Naval Base #   Florida State Jacksonville   1:00 PM EDT
  Western Oklahoma State #   Frank Phillips   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Provision Academy #   Panola   3:00 PM EDT
  East Georgia State #   Brewton Parker Varsity Jamboree   4:00 PM EDT
  Jacksonville #   SAGU - Waxahachie TX   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Colorado Mesa University - Scrimmage #   Utah State Eastern   7:00 PM EDT
Sun. 27 Olney Central #   Parkland   TBA
  Hagerstown #   Wilson College   2:00 PM EDT
  Scrimmage Game
  Ranger #   Texas A&M-Commerce   5:00 PM EDT
  Marion Military #   University of West Alabama   7:00 PM EDT
Mon. 28 Lubbock Christian #   South Plains   TBA
  Scrimmage
  Snead State   Berry College (Scrimmage)   7:00 PM EDT
  South Georgia State #   Middle Georgia State   7:30 PM EDT
  Northeastern Alumni Scrimmage #   Northeastern   9:30 PM EDT
Tue. 29 Northeastern #   Colorado School of Mines Scrimmage   6:00 PM EDT
  Lamar #   Colby   8:00 PM EDT
 
November
Fri. 1 Snead State   Daytona State Classic   TBA
  United Tribes Tech   Lake Region State   TBA
  @ New Town, ND
  Baton Rouge   TBD   TBA
  Lee College Tournamentt @ Baytown, TX
  Rexburg United   Sheridan   TBA
  Southern Idaho   Mesa   TBA
  Strength 'N Motion   Frank Phillips   7:00 AM EDT
  NMMI Classic @ Roswell, NM
  Arizona Western   Odessa   1:00 PM EDT
  Edmond, OK @ Elite Eight
  Mid South Prep   East Mississippi   2:00 PM EDT
  USC Salk vs. Georgia Highlands   Cape Fear   3:00 PM EDT
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  USC Salkehatchie   Georgia Highlands   3:00 PM EDT
  Willmington, NC
  Hinds   Eastern Florida State   3:00 PM EDT
  Fort Myers, FL @ FSW Tip-Off Classic
  Christian Community College   Walters State   4:00 PM EDT
  Senators Tip Off Classic
  Coffeyville   Southwestern JV   4:00 PM EDT
  @ Cowley Classic
  Motlow State   Martin Methodist   4:00 PM EDT
  Southwest Mississippi   Roane State   4:00 PM EDT
  @ Neutral
  Houston Community College   Marshalltown   4:00 PM EDT
  Moberly Classic @ Moberly, Missouri
  Dakota   Williston State   4:30 PM EDT
  Mon-Dak Pre-Season Tournament @ New Town, ND
  Spartanburg Methodist vs. Gordon State College   Cape Fear   5:00 PM EDT
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  Gordon State   Spartanburg Methodist   5:00 PM EDT
  Wilmington, NC
  South Plains   Navarro   5:00 PM EDT
  University of Central Oklahoma - Juco Pre-Season Elite 8
  Western Oklahoma State   Southwest Collegiate Institute   5:00 PM EDT
  Western Texas   Hill   5:00 PM EDT
  Waco, TX @ MCC Classic
  TBA   Hutchinson   5:00 PM EDT
  @ at Liberal, KS
  Connors State   Southern-Shreveport   5:00 PM EDT
  SAU Tech Classic @ Camden, Ark.
  Lamar   Central Wyoming   5:00 PM EDT
  @ Western Wyoming
  Bryan College (JV)   Cleveland State   5:30 PM EDT
  Miami Dade   Denmark Tech   5:30 PM EDT
  AWAY @ Daytona, FL
  Advance Prep Academy   Polk State   6:00 PM EDT
  Northern Oklahoma Enid   Phoenix   6:00 PM EDT
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Richard J. Daley   Moraine Valley   6:00 PM EDT
  Triton College Tip-Off Classic @ Triton College
  McHenry County   Lincoln Trail   6:00 PM EDT
  @ Olney Central
  John A. Logan   Otero   6:00 PM EDT
  @ Indian Hills Community College
  Northwest Kansas Tech   Iowa Western   6:00 PM EDT
  @ Colby, KS
  Broward   Florida SouthWestern State   7:00 PM EDT
  Fort Myers, Fla.
  Central Florida   St. Petersburg   7:00 PM EDT
  South Georgia Tech   Cape Fear   7:00 PM EDT
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  Southwest Tennessee   Vincennes   7:00 PM EDT
  Kiwanis Classic
  Triple Threat Prep   Palm Beach State   7:00 PM EDT
  ASA Miami   Santa Fe   7:00 PM EDT
  Ranger ^   Missouri State-West Plains   7:00 PM EDT
  Juco Pre-Season Elite 8 @ University of Central Oklahoma
  Gadsden State   Shorter College JV   7:00 PM EDT
  Pasco-Hernando State   Hillsborough   7:30 PM EDT
  Georgia Gwinnett College   Central Georgia Tech   7:30 PM EDT
  Warner Robins, GA (CGTC Classic)
  Snead State   Daytona State   7:30 PM EDT
  Northeastern *   Laramie County   7:30 PM EDT
  TBA   Frederick   8:00 PM EDT
  FCC Tip-Off Mixer
  ASA Brooklyn   CCBC Dundalk   8:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Mixer @ CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
  Mineral Area   Wabash Valley   8:00 PM EDT
  1st Midwest Bank Classic @ Three Rivers
  Pratt   Indian Hills   8:00 PM EDT
  Ottumwa, IA @ Indian Hills Classic
  Bossier Parish   Centenary College JV   8:00 PM EDT
  Northern Oklahoma Tonkawa   Allen County   8:00 PM EDT
  Red Devil Classic
  Rock Valley   Southeastern   8:00 PM EDT
  Link Year Prep   Three Rivers   8:00 PM EDT
  1st Midwest Bank Classic
  Up Tempo Basketball   Lamar State-Port Arthur   8:00 PM EDT
  Quakerdale Prep Academy   Olney Central   8:00 PM EDT
  OCC Rotary Classic
  Iowa Lakes   Cowley   8:00 PM EDT
  Nation Wide Academy   Howard (TX)   8:00 PM EDT
  Chattahoochee Valley   Chipola   8:00 PM EDT
  Milton Johnson Classic
  Florida Coastal Prep   Lawson State   8:00 PM EDT
  Independence   Southwestern   8:00 PM EDT
  Malcolm X   Triton   8:00 PM EDT
  Triton Tip-Off Classic
  Dawson   Miles   8:00 PM EDT
  @ New Town, ND
  Volunteer State   Wallace State   8:30 PM EDT
  John Wood   State Fair   8:30 PM EDT
  McDonald's Classic
  Coastal Alabama - Bay Minette   Pensacola State   8:30 PM EDT
  Pensacola State Classic
  Bethany College JV   Colby   8:30 PM EDT
  Open Spaces Sports Classic
  Beyond Basketball   Blinn   8:30 PM EDT
  Florida State Jacksonville   Northwest Florida State   8:30 PM EDT
  Gulf Coast State   Coastal Alabama - Monroeville   8:30 PM EDT
  Cuyahoga   Kennedy-King   9:00 PM EDT
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  Fort Hood Phantom Warriors   McLennan   9:00 PM EDT
  MCC Classic
  Peterson Air Force Base   Garden City   9:00 PM EDT
  Midland   Seward County   9:00 PM EDT
  Eastern Oklahoma State   Seward County   9:00 PM EDT
  Central Wyoming #   TBA   9:00 PM EDT
  Western Wyoming Classic @ Rock Springs, WY
  Tohono O'odham   New Mexico Military   9:00 PM EDT
  Cahoon Armory Gym / Roswell, NM / Bronco Classic
  Western Nebraska   Western Wyoming   9:00 PM EDT
  Trinidad State   Casper   9:30 PM EDT
  F.E. Warren AFB   Utah State Eastern   9:30 PM EDT
  @ Cheyenne, WY
  Bismarck State   North Dakota SCS   9:45 PM EDT
  Mon-Dak Preseason Tournament First Round @ New Town, ND
  McCook   New Mexico   10:00 PM EDT
  Thunderbird Classic - Hobbs, NM
  Northern New Mexico JV   Cochise   10:00 PM EDT
Sat. 2 Mon Dak Tournament   Lake Region State   TBA
  @ Four Bears Casino & Event Center
  Snead State   Daytona State Classic   TBA
  TBA   North Dakota SCS   TBA
  Mon-Dak Preseason Tournament Semifinals @ New Town, ND
  Baton Rouge   TBD   TBA
  Lee College Tournamentt @ Baytown, TX
  Bethany JV   Northwest Kansas Tech   TBA
  @ Colby, KS
  TBD   Williston State   TBA
  @ New Town, ND Mon-Dak Pre-Season Tournament
  Mon-Dak Pre-Season Tournament   Dawson   TBA
  New Town, ND @ Pre-Season Mon-Dak Tourney
  Miles   TBD   TBA
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  Rexburg United   Sheridan   TBA
  Ave Maria University JV   Indian River State   12:00 PM EDT
  Spartanburg Methodist vs. Georgia Highlands   Cape Fear   1:00 PM EDT
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  Spartanburg Methodist   Georgia Highlands   1:00 PM EDT
  Wilmington, NC
  Kilgore   Odessa   1:00 PM EDT
  Edmond, OK @ Elite Eight
  Miami Dade   Snead State   2:00 PM EDT
  AWAY @ Daytona, FL
  Palm Beach State   Polk State   2:00 PM EDT
  Coffeyville   Iowa Lakes   2:00 PM EDT
  @ Cowley Classic
  Quakerdale Prep Academy   Lincoln Trail   2:00 PM EDT
  @ Olney Central
  TBA   Frederick   3:00 PM EDT
  FCC Tip-Off Mixer
  Gordon State   Cape Fear   3:00 PM EDT
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  American Basketball Institute   Central Georgia Tech   3:00 PM EDT
  Warner Robins, GA (CGTC Classic)
  Loyalty Prep   Howard (TX)   3:00 PM EDT
  Missouri State-West Plains   South Plains   3:00 PM EDT
  University of Central Oklahoma - Juco Pre-Season Elite 8
  Tohono O'odham   Frank Phillips   3:00 PM EDT
  NMMI Classic @ Roswell, NM
  Florida State Jacksonville   Tallahassee   4:00 PM EDT
  4A Sport Academy   St. Petersburg   4:00 PM EDT
  Denmark Tech   Daytona State   4:00 PM EDT
  Joliet   Harry S. Truman   4:00 PM EDT
  Kankakee   Wilbur Wright   4:00 PM EDT
  Richard J. Daley   Triton   4:00 PM EDT
  Triton College Tip-Off Classic
  McHenry County   Olney Central   4:00 PM EDT
  OCC Rotary Classic
  Connors State   Coahoma   4:00 PM EDT
  SAU Tech Classic @ Camden, Ark.
  Lincoln Land   Kaskaskia   4:00 PM EDT
  Chattahoochee Valley   Southwest Mississippi   4:00 PM EDT
  @ @ Chipola College
  Southern Idaho   Scottsdale   4:00 PM EDT
  New Rock Prep   Andrew   5:00 PM EDT
  Eastern Florida State   Florida SouthWestern State   5:00 PM EDT
  FSW Tip-Off Classic, Fort Myers, Fla.
  USC Salk vs. South Georgia Tech   Cape Fear   5:00 PM EDT
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  South Georgia Tech   USC Salkehatchie   5:00 PM EDT
  @ Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  Cloud County   Redlands   5:00 PM EDT
  Lurleen B. Wallace   Southern Union State   5:00 PM EDT
  Houston Community College   Panola   5:00 PM EDT
  TBA   Hutchinson   5:00 PM EDT
  @ at Liberal, KS
  Tribulation Prep   Jacksonville   5:00 PM EDT
  Bishop State   Gadsden State   5:00 PM EDT
  Tomball College   Collin   5:00 PM EDT
  S.B.A Prep   Lawson State   5:00 PM EDT
  Central Wyoming   Western Nebraska   5:00 PM EDT
  Western Wyoming Classic @ Rock Springs, WY
  Salt Lake   Central Arizona   5:00 PM EDT
  Pratt   Otero   5:30 PM EDT
  Ottumwa, IA @ Indian Hills Classic
  Northern Oklahoma Enid   McCook   6:00 PM EDT
  Thunderbird Classic-Hobbs, NM
  Kirkwood   Southeastern   6:00 PM EDT
  Southeastern Classic | West Burlington, IA
  Indiana Elite   Kennedy-King   6:00 PM EDT
  Garland Dildy Tip-Off Classic
  Iowa Western   Colby   6:00 PM EDT
  Navarro   Arizona Western   6:00 PM EDT
  @ Edmond, OK
  Utah State Eastern   Laramie County   6:00 PM EDT
  Coastal Alabama - Bay Minette   Action Sports Academy   6:30 PM EDT
  Pensacola State Classic @ Pensacola State College
  Harcum   Vincennes   7:00 PM EDT
  Kiwanis Classic
  Caldwell Tech   Walters State   7:00 PM EDT
  Senators Tip Off Classic
  Ranger   Snow   7:00 PM EDT
  @ in Oklahoma City
  Strength 'N Motion   New Mexico Military   7:00 PM EDT
  Cahoon Armory Gym / Roswell, NM / Bronco Classic
  Palo Verde College (CA)   Mesa   7:00 PM EDT
  Hillcrest Prep   Cochise   7:00 PM EDT
  John A. Logan   Indian Hills   8:00 PM EDT
  Labette   Allen County   8:00 PM EDT
  Red Devil Classic
  Kansas Wesleyan JV   Butler   8:00 PM EDT
  Wabash Valley   Three Rivers   8:00 PM EDT
  1st Midwest Bank Classic
  Texas Riders   Trinity Valley   8:00 PM EDT
  Roane State   Chipola   8:00 PM EDT
  Milton Johnson Classic
  Marshalltown   Moberly Area   8:00 PM EDT
  Moberly Classic
  Bethany College JV   Dodge City   8:30 PM EDT
  North Central Missouri   State Fair   8:30 PM EDT
  McDonald's Classic
  McPherson College JV   Barton   8:30 PM EDT
  Mississippi Gulf Coast   Pensacola State   8:30 PM EDT
  Pensacola, FL
  Western Texas   McLennan   9:00 PM EDT
  Waco, TX @ MCC Classic
  Eastern Oklahoma State   Seward County   9:00 PM EDT
  Lamar   Western Wyoming   9:00 PM EDT
  Air Force Prep Academy   Casper   9:30 PM EDT
  Phoenix   New Mexico   10:00 PM EDT
  Thunderbird Classic - Hobbs, NM
Sun. 3 Mon Dak Tournament   Lake Region State   TBA
  Pre Conference Tournament @ Four Bears Casino & Event Center
  TBA   North Dakota SCS   TBA
  Mon-Dak Preseason Tournament Championship @ New Town, ND
  TBD   Williston State   TBA
  @ New Town, ND Mon-Dak Pre-Season Tournament
  Miles   TBD   TBA
  MonDak Conference Tip-Off @ New Town, ND
  Dawson   Mon-Dak Pre-Season Tournament   TBA
  New Town, ND @ Pre-Season Mon-Dak Tourney
  Georgia Highlands   Cape Fear   11:00 AM EST
  Wilmington, NC
  ASA Brooklyn   Southern Maryland   12:00 PM EST
  @ CCBC Dundalk @ Dundalk Mixer
  Spartanburg Methodist vs. South Georgia Tech   Cape Fear   1:00 PM EST
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  Spartanburg Methodist   South Georgia Tech   1:00 PM EST
  Wilmington, NC
  McCook   Phoenix   1:00 PM EST
  Thunderbird Classic @ Hobbs, NM
  USC Salk vs. Gordon State College   Cape Fear   3:00 PM EST
  Wilmington, NC - Cape Fear Classic
  Catawba College JV   Brunswick   3:00 PM EST
  Gordon State   USC Salkehatchie   3:00 PM EST
  Arizona Western   Murray State   3:00 PM EST
  Cleveland State   Wallace State   5:00 PM EST
  Shelton State   Reinhert JV   5:00 PM EST
  Northern Oklahoma Enid   New Mexico   7:00 PM EST
  Thunderbird Classic - Hobbs, NM
Mon. 4 Motlow State   Cumberland University   4:00 PM EST
  Game Changer Prep   Indian River State   5:30 PM EST
  Houston Gladiators   Jacksonville   6:00 PM EST
  Redlands   Clarendon   6:30 PM EST
  Warner University JV   Polk State   7:00 PM EST
  Danville Area   Vincennes   7:00 PM EST
  Northern Virginia   Allegany Maryland   7:00 PM EST
  On Point Prep   Western Oklahoma State   7:00 PM EST
  Lamar JV   Frank Phillips   7:00 PM EST
  Borger, TX | BCAC
  Otero   Northeast   8:00 PM EST
  Lindenwood University Belleville   Kaskaskia   8:00 PM EST
  Texas Wesleyan   Collin   8:00 PM EST
  Lone Star College-Cy Fair   Blinn   8:00 PM EST
  Volunteer State   Itawamba   8:30 PM EST
  Delgado   Pearl River   8:30 PM EST
  Holmes   Copiah-Lincoln   8:30 PM EST
  Stillman JV   Gadsden State   8:30 PM EST
  SW Christian University   Seminole State (OK)   8:30 PM EST
  East Mississippi   Meridian   8:30 PM EST
  Shelton State   Huntington JV   8:30 PM EST
  Taylor Made Prep   Cochise   9:00 PM EST
Tue. 5 Western Nebraska   Sheridan   TBA
  Walters State   Tennessee Wesleyan JV   5:30 PM EST
  Florida Gateway College   An