2017-18 Men's Basketball Schedule DII

Date Away Home Status Links
 
October
Sun. 1 Owens   Danville Area CC Jamboree   TBA
  Illinois Central   Danville Area Jamboree   TBA
  Danville Area   Wabash Valley   9:00 AM EDT
  DACC Jamboree "Scrimmage" @ Danville, IL
  Kaskaskia   Mott   12:00 PM EDT
  Danville Jamboree @ Danville Community College
  Kankakee   Mott   2:00 PM EDT
  Danville Jamboree @ Danville Community College
  Quakerdale Prep Academy   Mott   4:00 PM EDT
  Danville Jamboree @ Danville Community College
Wed. 4 Bella Vista Prep   Scottsdale   9:00 PM EDT
Thu. 5 Myers-Henderson   Southern Maryland   7:00 PM EDT
Sat. 7 TBA Assist Student Athletes JUCO Jamboree   Bryant & Stratton (VA)   TBA
  @ Richmond, VA
  Vance-Granville   A.S.S.I.S.T JUCO Jamboree (SCRIMMAGE)   TBA
  A.S.S.I.S.T JUCO Jamboree @ U-Turn Sports Complex
  Southeast   Iowa JUCO Jam   TBA
  Ames, IA
  Ellsworth   Scrimmage- Juco Jamboree   TBA
  @ Ames, IA
  North Central Missouri   JUCO Jamboree   TBA
  @ Ames, IA
  North Iowa Area   TBA   TBA
  ICCAC Juco Jam @ Ames, Iowa
  Illinois Central   Illinois Spot-Lite Jamboree   TBA
  @ Neutral
  Arkansas State Mid-South   TBA   9:30 AM EDT
  Scrimmage Date @ Mitchell/Mullen 2017 Dallas Blowout
  Wake Tech   TBA (Battle of the South Jamboree, Duluth, GA)   10:00 AM EDT
  Best of the South Jamboree, Duluth, GA @ Battle of the South Jamboree
  Frederick   Richard Bland   10:00 AM EDT
  ASSIST JUCO Jamboree @ U-Turn Sports Complex
  Potomac State   ASSIST Jamboree   11:00 AM EDT
  Louisburg 0 Potomac State Community College 0 Final
  Richmond, VA
  Richard Bland   Assist at U-Turn Jamboree   12:00 PM EDT
  @ Richmond, Va.
  TBA   Iowa Central   1:00 PM EDT
  ICCAC JUCO Jamboree
  Kirkwood   TBA   1:00 PM EDT
  ICCAC JUCO Jamboree @ Ames, IA
  JUCO Jamboree   Iowa Lakes   1:00 PM EDT
  Little Priest Tribal   ICCAC Jamboree   1:00 PM EDT
  Frederick 0 Louisburg 0 Final
  ASSIST JUCO Jamboree @ U-Turn Sports Complex
  Frederick   Bryant & Stratton (VA)   2:00 PM EDT
  ASSIST JUCO Jamboree @ U-Turn Sports Complex
  Richard Bland   Assist at U-Turn Jamboree   2:00 PM EDT
  @ Richmond, Va.
  Bryant & Stratton College (WI)   University of Northern Iowa   2:00 PM EDT
  Cedar Falls, IA
  Southwestern   Mott   3:00 PM EDT
  Nike Championship Clinic @ MInneapolis
  Taylor Made Prep (Scrimmage)   Pima   3:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  Eastfield   Kansas City Kansas   3:30 PM EDT
  SM International Prep (Scrimmage)   Pima   5:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  Tucson Buckets (Scrimmage)   Pima   7:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
Sun. 8 Des Moines Area 0 JUCO Jamboree 0 Final
  @ Warrensburg, MO
  St. Louis   University of Central Missouri Jamboree   TBA
  University of Central Missouri Jamboree @ Warrensburg, MO
  JUCO Jamboree   Highland (KS)   12:00 PM EDT
  @ Pre-Season Scrimmage (Warrensburg, MO)
  Illinois Valley   Lincoln Jamboree   1:00 PM EDT
  Jamboree @ Lincoln Jamboree
Tue. 10 Harper   Oakton   8:30 PM EDT
Wed. 11 Grand View University   Iowa Central   7:00 PM EDT
Fri. 13 Dakota   Eastern Wyoming   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Wake Tech   Mount Zion Prep   5:30 PM EDT
  @ Flight 22 JUCO/Prep Jamboree
  Louisburg   Palm Beach Community College   5:45 PM EDT
  Orlando, FL
  Iowa Lakes   Northwestern   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Dakota   Lamar   6:00 PM EDT
  Scrimmage @ Windsor, CO
  Wake Tech   Unique Allstars   7:30 PM EDT
  @ Flight 22 JUCO/Prep Jamboree
Sat. 14 TBD   Delta   TBA
  @ Pioneer Juco Jamboree
  Glen Oaks   Delta College Jamboree   TBA
  Delta Jamboree   Grand Rapids   TBA
  Owens   Delta College Jamboree   TBA
  Fort Scott   Coffeyville   TBA
  Jamboree @ CCC Jamboree
  Dakota County Tech   TBA   TBA
  Scrimmage @ Anoka-Ramsey CC
  Sauk Valley   Elgin   TBA
  Elgin Jamboree
  Pima   ACCAC Jamboree (Scrimmage)   TBA
  @ Chandler-Gilbert CC
  Muskegon   Delta   9:00 AM EDT
  Delta Jamboree Scrimmage
  Lansing   Delta   10:00 AM EDT
  Spartan Jamboree   Elgin   10:00 AM EDT
  Henry Ford   Elgin CC Jamboree   10:30 AM EDT
  @ Elgin, IL
  Carl Sandburg   St. Ambrose University   11:00 AM EDT
  Dakota   Casper   11:00 AM EDT
  Scrimmage @ Windsor, Colorado
  Pensacola Community College   Louisburg   12:00 PM EDT
  Oakton   Quakerdale Prep Academy   12:00 PM EDT
  @ Elgin Community College
  Little Priest Tribal   Anoka-Ramsey Jamboree   12:00 PM EDT
  Bryant & Stratton College (WI)   Elgin   12:00 PM EDT
  Elgin, IL
  Carl Sandburg   Marshalltown   12:30 PM EDT
  @ St. Ambrose University
  Dakota   Northwest   1:00 PM EDT
  Scrimmage @ Windsor, CO
  North Iowa Area   Waldorf University   2:00 PM EDT
  At Forest City, Iowa
  Ancilla   Oakton   2:00 PM EDT
  @ Elgin Community College
  Anne Arundel   Delaware Tech   3:00 PM EDT
  Southwestern   Coffeyville   3:00 PM EDT
  Jamboree @ Coffeyville Community College
  Alumni   United Tribes Tech   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cochise   Scottsdale   4:30 PM EDT
  ACCAC Pre-Season Jamboree @ Chandler-Gilbert Community College
  Illinois Valley   Elgin Jamboree   6:00 PM EDT
  Tohono O'odham   Mesa   9:00 PM EDT
  Jamboree @ Chandler-Gilbert
Sun. 15 Des Moines Area   JUCO Shootout   TBA
  @ Overland Park, KS
  Southeast   Johnson County Jam   TBA
  Overland Park, KS
  North Central Missouri   Johnson County Jamboree   TBA
  @ Overland Park, KS
  Mercyhurst North East   Lakeland   12:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cuyahoga 50 Danville Area 52 Final
  Vincennes Jamboree @ Yes
  Jayhawk Jamboree   Highland (KS)   12:00 PM EDT
  @ Pre-Season Scrimmage (Overland Park, KS)
  Cuyahoga 50 Vincennes 51 Final - OT
  Vincennes Jamboree
  Kirkwood   TBA   1:00 PM EDT
  Johnson County Jamboree @ Overland Park, KS
  Mount Zion   Patrick Henry   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cuyahoga 50 Lake Land 51 Final
  Vincennes Jamboree @ Yes
  Cuyahoga 54 Shawnee 40 Final
  Vincennes Jamboree @ Yes
Mon. 16 Pratt   Hesston   TBA
  Fork Union Military Academy   Richard Bland   5:00 PM EDT
  Statesman Hall
  Southwestern College and Pratt CC   Hesston   5:00 PM EDT
  Sinclair   Wright State University-Lake (OH)   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Clark State   Miami University Hamilton   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Morris   Rowan Burlington   7:00 PM EDT
Tue. 17 Erie   Villa Maria College   TBA
  scrimmage
  Warren Wilson   Catawba Valley   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Williams Baptist College   Arkansas State Mid-South   6:00 PM EDT
  Scrimmage Date
  CCBC Alumni   CCBC Dundalk   7:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
  Southwestern   Grand View University JV   7:00 PM EDT
Wed. 18 Cornerstone University   Grand Rapids   6:30 PM EDT
  Wake Tech   Davidson County   7:00 PM EDT
  Exhibition
  Lansing   Aquinas College   7:30 PM EDT
  Southwestern Illinois   St. Louis   8:00 PM EDT
Thu. 19 Southern Maryland   Navy   TBA
  Central   Hastings JV   TBA
  Hastings, NE
  Garrett   West Virginia State University   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Iowa Lakes   Dordt   5:00 PM EDT
  Scrimmage
  Potomac State   Pennsylvania Highlands   6:00 PM EDT
  Middlesex County   Mercer County   7:00 PM EDT
  Ulster County   SUNY-Delhi   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Bismarck All Stars   United Tribes Tech   8:00 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 20 Guilford Tech   St. Andrews University   6:00 PM EDT
  scrimmage
  Pitt   St. Augustine   7:00 PM EDT
  IU-South Bend 65 Jackson 66 Final
  Iowa Central   Waldorf University   8:00 PM EDT
  Dakota   Canadian Mennonite University   9:00 PM EDT
  Scrimmage
Sat. 21 Rock Valley Jamboree   Grand Rapids   TBA
  Vance-Granville   Hanes JV Classic (SCRIMMAGE)   TBA
  Bluefield College JV
  Southeast   Wichita Hoops Jam   TBA
  Wichita, KS
  Ellsworth   Scrimmage- Juco Jamboree   TBA
  @ Rockford, IL
  Illinois Central   Rock Valley College Jamboree   TBA
  Wichita Hoops   Highland (KS)   TBA
  @ Pre-Season Scrimmage (Atchison, KS)
  Hesston   Wichita Hoops Juco/Prep Jamboree   9:00 AM EDT
  Henry Ford   Siena Heights University   10:00 AM EDT
  Illinois Valley   Rock Valley College Jamboree   10:00 AM EDT
  Oakton   Sauk Valley   11:00 AM EDT
  Bryant & Stratton College (WI)   Rock Valley Jamboree   11:00 AM EDT
  Rockford, IL
  Spire Institute   Columbus State   12:00 PM EDT
  Jackson 68 Henry Ford 61 Final
  Jamboree @ Siena Heights
  Southern Wesleyan   Catawba Valley   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Glen Oaks   Goshen College JV   1:00 PM EDT
  Mercyhurst North East   Clarion University   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  Oakton   Elgin   1:00 PM EDT
  @ Sauk Valley Community College
  Jackson 77 Siena Heights 72 Final
  Jamboree @ Siena Heights
  CCBC Catonsville   Rowan Gloucester   3:00 PM EDT
  Sault College   Bay College   3:00 PM EDT
  Hillcrest Post Grad (Scrimmage)   Pima   3:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  Hillcrest National (Scrimmage)   Pima   5:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  Kirkwood   Upper Iowa University   6:30 PM EDT
Sun. 22 Columbia-Greene   Morris   TBA
  Scrimmage
  Cecil   CCM Jamboree   10:00 AM EDT
  Cuyahoga   Spire Institute Basketball Academy   10:00 AM EDT
  @ Scrimmage
  CCBC Dundalk   NIA Prep   10:45 AM EDT
  Randolph, N.J. @ JUCO Jamboree
  Garrett   Shippensburg University   1:00 PM EDT
  Scrimmage
  CCBC Dundalk   Monroe Exp   1:15 PM EDT
  Randolph, N.J. @ JUCO Jamboree
  Sinclair   Glenville State College (WV)   2:00 PM EDT
  Scrimmage
  Presentation College   United Tribes Tech   2:00 PM EDT
  Scrimmage
Mon. 23 Putnam Science Academy   Rhode Island   4:00 PM EDT
  Scrimmage
  Notre Dame College of Ohio   Cuyahoga   5:30 PM EDT
  Williamson College of the Trades   Valley Forge Military   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  The Apprentice School   Richard Bland   7:00 PM EDT
  Statesman Hall
  Carolina Basketball Academy   Chesapeake   7:00 PM EDT
  at Chesapeake
Tue. 24 Rowan Burlington   Philadelphia   6:00 PM EDT
  Lakeland   John Carroll University   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Thaddeus Stevens Tech   Cecil   6:30 PM EDT
  Hargrave Military Academy   Louisburg   7:00 PM EDT
  Roger Taylor Arena
  Mercer County   Rowan Gloucester   7:00 PM EDT
  Fredonia State   Jamestown   7:00 PM EDT
  Scrimage @ JAmestown Community College
Wed. 25 Valley Forge Military   Kutztown University   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Davidson County   Catawba Valley   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Bryant & Stratton (VA)   Virginia State University   6:00 PM EDT
  Genesee   Finger Lakes   6:30 PM EDT
  Allen County   Fort Scott   6:30 PM EDT
  Potomac State   Davis and Elkins College   7:00 PM EDT
  Fort Myers   Chesapeake   7:00 PM EDT
  at Chesapeake
  Siena Heights University JV   Glen Oaks   7:00 PM EDT
  Goucher College   CCBC Dundalk   7:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
  Camden County   Delaware Tech   7:00 PM EDT
  Mercyhurst North East   Mercyhurst University   7:30 PM EDT
  Scrimmage
  North Iowa Area   Luther College   8:00 PM EDT
  At Decorah, Iowa
  Cloud County   Hesston   9:00 PM EDT
  Identity Hoops International   Scottsdale   10:30 PM EDT
Thu. 26 Erie   Buffalo State College   TBA
  scrimmage
  Guilford Tech   Pfeiffer University   6:00 PM EDT
  scrimmage
  Bergen   Mercer County   7:00 PM EDT
  USMAPS   Ulster County   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  University of Dayton Club (OH)   Sinclair   7:30 PM EDT
  Scrimmage
  Clark State   Ohio State University Lima   7:30 PM EDT
  Scrimmage
Fri. 27 Richard Bland   Hampden-Sydney College   4:30 PM EDT
  Hampden-Sydney, Va.
  Southwestern   Iowa Western   5:00 PM EDT
  Kanesville Arena -- SCRIMMAGE
  Grand View University   Kirkwood   6:30 PM EDT
  Patrick Henry   Hargrave   7:00 PM EDT
  Crossfire   Catawba Valley   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  D'Youville College   Niagara County   7:00 PM EDT
  Scrimmage
  Triton   Joliet   7:00 PM EDT
Sat. 28 Southern Maryland   Jamboree Tournament   TBA
  Northern Virginia   CCBC Catonsville   TBA
  Jamboree
  Valley Forge Military   CCBC Catonsville   TBA
  Scrmmages/Catonsville JUCO Jamboree
  Bryant & Stratton (VA)   CCBC Catonsville Jamboree   TBA
  Columbia-Greene   Morris   TBA
  Scrimmage
  Ferris State University Jamboree   Grand Rapids   TBA
  Dakota County Tech   Macalester College   TBA
  Scrimmage
  Potomac State   CCBC Catonsville   11:00 AM EDT
  Lackawanna   CCBC Catonsville   11:00 AM EDT
  Catonsville, MD @ Catonsville Jamboree
  Wake Tech   TBA (Swanny's Jamboree, Myrtle Beach Sports Center)   11:00 AM EDT
  @ Swanny's Jamboree, Myrtle Beach Sports Center
  Rhode Island   Woodstock Academy   11:00 AM EDT
  Scrimmage
  JUCO Jamboree   CCBC Catonsville   11:00 AM EDT
  Rhodes College   Arkansas State Mid-South   11:00 AM EDT
  Scrimmage Date
  Bryant & Stratton College (WI)   UW-Sheboygan   12:00 PM EDT
  Sheboygan, WI
  Genesee   Roberts Wesleyan   1:00 PM EDT
  Grinnell college-scrimmage   Ellsworth   1:00 PM EDT
  Mt. Zion   CCBC Dundalk   2:00 PM EDT
  Catonsville, MD @ CCBC Catonsville Jamboree
  Chesapeake   University of the District of Columbia   2:00 PM EDT
  at University of DC
  Fort Meade   Howard (MD)   2:00 PM EDT
  Hagerstown   Southern Maryland   2:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Men's Basketball Jamboree @ CCBC Catonsville
  Alumni Team   Oakton   2:00 PM EDT
  Alumni Game   Delta   3:00 PM EDT
  Jackson   Delta   3:00 PM EDT
  Scrimmage
  Iowa Lakes Alumni   Iowa Lakes   4:00 PM EDT
  Alumni Game
  CMG Prep (Scrimmage)   Pima   4:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  CCBC Dundalk   Southern Maryland   5:00 PM EDT
  Catonsville, MD @ CCBC Jamboree
  Grand Canyon University (Scrimmage)   Pima   5:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  Beaver County   Hagerstown   6:00 PM EDT
  CCBC Catonsville Men's Basketball Jamboree @ CCBC Catonsville
  Camden County   CCBC Dundalk   7:00 PM EDT
  Catonsville, MD @ CCBC Catonsville Jamboree
  Team Toledo   Owens   7:30 PM EDT
  Des Moines Area   Wayne State College   8:00 PM EDT
  Carl Sandburg   Monmouth College   8:20 PM EDT
  Hillcrest Prep   Scottsdale   10:30 PM EDT
Sun. 29 Morton   Sauk Valley   TBA
  Jamestown   Villa Maria College   10:00 AM EDT
  Scrimage @ AWAY
  Bay College   Northern Michigan University   1:00 PM EDT
  Olney Central   Parkland   5:00 PM EDT
Mon. 30 Valley Forge Military   Delaware State College   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Cecil   Wesley College   6:00 PM EDT
  Washington Academy   Pitt   7:00 PM EDT
  Sinclair   Gulford College (NC)   7:30 PM EDT
  Scrimmage
  St. Louis   Washington University JV   8:30 PM EDT
Tue. 31 Penn State Mt. Alto   Garrett   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Lincoln Land   Lewis & Clark   6:30 PM EDT
  SUNY Geneseo   Genesee   7:00 PM EDT
 
November
Wed. 1 Bryant & Stratton (VA)   The Apprentice School   6:00 PM EDT
  Rhode Island   Navy Prep   6:00 PM EDT
  Scrimmage
  Allegheny County-Allegheny   Cuyahoga   6:30 PM EDT
  Brevard College   Catawba Valley   7:00 PM EDT
  Hillsborough   Pasco-Hernando State   7:00 PM EDT
  Rochester College (JV)   Henry Ford   7:00 PM EDT
  Clinton (SC)   Richard Bland   7:00 PM EDT
  Statesman Hall
  Johnston Community College   Wake Tech   7:00 PM EDT
  Allegany Maryland   Northern Virginia   7:00 PM EDT
  Mercyhurst North East   Pitt-Titusville   7:00 PM EDT
  Lansing   Macomb   7:00 PM EDT
  North Arkansas   Missouri Baptist University JV   7:00 PM EDT
  Edison   Mount Vernon Nazarene University   7:30 PM EDT
  JV
  Lakeland   Niagara County   7:30 PM EDT
  Finger Lakes   Monroe CC   7:30 PM EDT
  University of Wisconsin - Marinette   Bay College   8:00 PM EDT
  Alumni Night
  Kennedy-King   Wilbur Wright   8:00 PM EDT
  Central   Cloud County   8:00 PM EDT
  Concordia, KS
  Kansas City Kansas   Missouri Southern JV   8:00 PM EDT
  Judson University JV   Elgin   8:00 PM EDT
  Graceland University JV   Southwestern   8:30 PM EDT
  Des Moines Area   Little Priest Tribal   8:30 PM EDT
  McHenry County   Madison   8:30 PM EDT
  Southwestern JV   Fort Scott   8:30 PM EDT
  Hannibal-lagrange JV   Lincoln   8:30 PM EDT
  Quincy University JV   North Central Missouri   8:30 PM EDT
  Saint Ambrose University JV   Carl Sandburg   9:00 PM EDT
  Ottawa University JV   Hesston   9:00 PM EDT
  Salt Lake   Scottsdale   10:30 PM EDT
Thu. 2 Lackawanna   Bloomsburg University   4:00 PM EDT
  Bloomsburg, PA
  Philadelphia   Manor   5:00 PM EDT
  Howard (MD)   Potomac State   7:00 PM EDT
  Tompkins Cortland   Jamestown   7:00 PM EDT
  Dutchess   Ulster County   7:00 PM EDT
  Mount Zion Prep   Guilford Tech   7:00 PM EDT
  Glendale   TBD   7:00 PM EDT
  @ College of the Desert
  Henry Ford   Saginaw Valley University   7:18 PM EDT
  Aquinas College JV   Grand Rapids   7:30 PM EDT
  Lenoir   University of Mount Olive   8:00 PM EDT
  @ Mount Olive
  DuPage   Oakton   8:00 PM EDT
  Doane University   Little Priest Tribal   8:00 PM EDT
  Missouri Baptist University JV   St. Louis   8:00 PM EDT
  Culver-Stockon JV   Lincoln   8:00 PM EDT
  Hesston   Bethel College JV   8:00 PM EDT
  Hastings JV   Southeast   8:00 PM EDT
  Beatrice, NE
  Grand View University   Iowa Central   8:30 PM EDT
  Midland   Phoenix   8:30 PM EDT
  Mount Marty JV   Central   9:00 PM EDT
  Raider Fieldhouse
  United Tribes Tech   Little Big Horn   9:30 PM EDT
  Salt Lake   Tohono O'odham   10:30 PM EDT
  @ Phoenix College
Fri. 3 Southern Maryland   Tournament   TBA
  MCC-Penn Valley   Northern Oklahoma Tonkawa   TBA
  @ Iola, KS
  Glendale   TBD   TBA
  @ College of the Desert
  Bay College   Ellsworth   5:00 PM EDT
  Koingsmark Classic @ North Iowa Community College
  Cecil   Bryant & Stratton (VA)   5:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Mixer @ CCBC Dundalk
  Ivy Tech   South Suburban   5:00 PM EDT
  @ Neutral
  United Tribes Tech   Gillette   5:00 PM EDT
  @ Miles City, MT
  Mesa   Kirkwood   5:30 PM EDT
  Indian Hills Classic @ Ottumwa, IA
  Valley Forge Military   Southern Maryland   6:00 PM EDT
  Frederick CC Mixer @ Frederick, MD Mixer
  Southside Community College   Louisburg   6:00 PM EDT
  The Holiday Inn Express of Wake Forest Basketball Tournament
  Richard J. Daley   Lincoln Land   6:00 PM EDT
  Truman College Tip-Off Classic @ Harry S Truman College
  Glen Oaks   Wabash Valley   6:00 PM EDT
  Olney Central Classic @ Olney Central College
  Parkland   North Arkansas   6:00 PM EDT
  @ ASU-Mid South CC
  Moraine Valley   Illinois Valley   6:00 PM EDT
  @ Triton Classic
  Midland   Chandler-Gilbert   6:30 PM EDT
  @ Phoenix College
  Chesapeake   Harcum   7:00 PM EDT
  at Harcum College
  ASA New York   CCBC Dundalk   7:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
  Wayne County   Palm Beach State   7:30 PM EDT
  Battle by the Beach Classic
  Clark State   Southern State Community College   7:30 PM EDT
  Erie   Lakeland   7:30 PM EDT
  Jackson   Mott   7:30 PM EDT
  Owens   Siena Heights University JV   7:30 PM EDT
  Delaware Tech   Frederick   8:00 PM EDT
  FCC Tip-Off Mixer
  Davidson County   CCBC Catonsville   8:00 PM EDT
  Louisburg Classic @ Louisburg College
  Ancilla   Harry S. Truman   8:00 PM EDT
  Truman College Tip-Off Classic
  Labette   Allen County   8:00 PM EDT
  Coahoma   Arkansas State Mid-South   8:00 PM EDT
  2017 Greyhound Tipoff Classic
  Dakota County Tech   Lake Region State   8:00 PM EDT
  Sleep Inn Tournament
  Johnson County   Indian Hills   8:00 PM EDT
  Schoolcraft   Triton   8:00 PM EDT
  Triton Tip-Off Classic
  Highland (KS)   Barton   8:30 PM EDT
  Tohono O'odham   Taylor Made Prep   8:30 PM EDT
  @ Phoenix College
  Cuyahoga   Kennedy-King   9:00 PM EDT
  KKC Tip-Off Classic
  Fort Scott   North Iowa Area   9:00 PM EDT
  Koingsmark Klassic (Mason City, Iowa)
  Salt Lake   Phoenix   10:30 PM EDT
Sat. 4 Columbus State   Beaver County   TBA
  TBA   Patrick Henry   TBA
  Southern Maryland   Tournament   TBA
  Fort Scott   Ellsworth   12:00 PM EDT
  @ Mason City, IA
  Genesee   Corning   1:00 PM EDT
  Basketball Crossover
  North Arkansas   Coahoma   1:00 PM EDT
  @ ASU-Mid South CC
  Suffolk County   Rhode Island   2:00 PM EDT
  Mercer County   Cumberland County   2:00 PM EDT
  Northampton Invitational @ Northampton Community College
  Richard J. Daley   Ancilla   2:00 PM EDT
  Truman College Tip-Off Classic @ Harry S Truman College
  Elgin   Carl Sandburg   2:00 PM EDT
  Cuyahoga   South Suburban   2:00 PM EDT
  KKC Tip-Off Classic @ Y
  Hagerstown   Mercyhurst North East   3:00 PM EDT
  Tournament @ Community College of Beaver County
  Brunswick   Lenoir   3:00 PM EDT
  Kinston, NC
  Spartanburg Methodist   Catawba Valley   3:00 PM EDT
  Henry Ford   Sinclair   3:00 PM EDT
  Olivet College JV   Lansing   3:00 PM EDT
  Rochester University JV   Delta   3:00 PM EDT
  University of the Sciences   Lackawanna   3:00 PM EDT
  Scranton, PA
  Valley Forge Military   Frederick   3:00 PM EDT
  FCC Tip-Off Mixer
  Muskegon   Oakland   3:00 PM EDT
  Guilford Tech   Greensboro College JV   3:00 PM EDT
  Parkland   Arkansas State Mid-South   3:00 PM EDT
  2017 Greyhound Tipoff Classic
  ACU Development Team   Pima   3:00 PM EDT
  West Campus Gymnasium
  Pitt   Potomac State   4:00 PM EDT
  Patrick Henry Tipoff Tournament @ Patrick Henry CC
  Richard Bland   CCBC Dundalk   4:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Wellness & Athletics Center
  Cape Fear   Wake Tech   4:00 PM EDT
  Raleigh, NC
  Florida State Jacksonville   Pasco-Hernando State   4:00 PM EDT
  CCBC Catonsville   Louisburg   4:00 PM EDT
  The Holiday Inn Express of Wake Forest Basketball Tournament
  Dakota County Tech   University of Jamestown JV   4:00 PM EDT
  @ Devils Lake, ND
  Southeast   Des Moines Area   4:00 PM EDT
  Boone, IA
  Lincoln Land   Harry S. Truman   4:00 PM EDT
  Little Priest Tribal   Southwestern   4:00 PM EDT
  Illinois Central   Robert Morris University   4:00 PM EDT
  @ East Peoria, Illinois
  Glen Oaks   Olney Central   4:00 PM EDT
  OCC Rotary Classic
  Kishwaukee   Rock Valley   4:00 PM EDT
  Illinois Valley   Triton   4:00 PM EDT
  Triton Tip-Off Classic
  Lake County   Joliet   4:00 PM EDT
  ASA New York   Bryant & Stratton (VA)   5:00 PM EDT
  CCBC Dundalk Mixer @ CCBC Dundalk
  Jamestown   SUNY Broome   5:00 PM EDT
  Crossover Classic @ Corning CC
  North Central Missouri   John Wood   5:00 PM EDT
  Johnson County   Kirkwood   5:30 PM EDT
  Indian Hills Classic @ Ottumwa, IA
  Bay College   North Iowa Area   6:00 PM EDT
  Koingsmark Klassic (Mason City, Iowa)
  Prince George's   Patrick Henry   6:00 PM EDT
  Patrick Henry Tournament
  United Tribes Tech   Miles   7:00 PM EDT
  NE Nebraska   Bryant & Stratton College (WI)   7:00 PM EDT
  Wahpeton, ND
  TOCC Alumni   Tohono O'odham   7:00 PM EDT
  @ Phoenix College
  Ottawa JV